Az Sermaye İle Çok Kazandıran 6 İş Fikri

Yeni girişimciler çoğunlukla ilk iş kuracakları zaman aldıkları riski en aza indirmek için az para ile iş kurmak isterler. Bu sayede az sermaye ile işe başlamak isteyenler tüm bu süreçler tamamlandıktan sonra hem riske girmemiş olur hem de mevcut olan sermayeyi işlerini geliştirebilmek adına harcamış olur. Sizlere hazırlamış olduğumuz bu yazımızda günümüzün en gözde işleri arasından az sermaye ile iş kurulabilecek sektörlerden bahsedeceğiz. Siz de okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Sosyal Medya Danışmanlığı Yapmak

Az sermaye ile yapılması mümkün olan işler arasında en çok tercih edilen mesleklerden biri de sosyal medya danışmanlığıdır. Sosyal medya danışmanları, genelde bir markaya ait Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ platformlarında bulunan hesaplarındaki iletişimlerini yürütmektedir. Sosyal medya danışmanlarının yaptığı çalışmalar arasında:

 • Rakiplerinin araştırmasını yürütmek
 • Hedef müşteri analizi ve araştırmasını yürütmek
 • İçerik stratejisi belirlemek
 • İçerik paylaşımında bulunmak
 • Reklamların yönetimini yapmak
 • A/B testi
 • Reklam raporları oluşturmak

gibi çalışmaları yürütür. Sosyal medya danışmanları hem tam zamanlı hem de home ofis çalışma imkanına sahiptir. Dolayısıyla sosyal medya danışmanlığı eğitimini alan kişiler kendisine bu sektörde geliştirebilmekte ve markalara danışmanlık verebilmektedirler.

 • Etkinlik Organizasyonu Düzenlemek

Etkinlik organizasyonunun iş felsefesi, düşük sermayeli, yüksek gelirli bir işletme, hem bireylere hem de şirketlere hizmet etmek isteyen kişiler tarafından kurulan bir işletmedir. Müşterilerin istekleri üzerine etkinlik organizasyonu yapan kişiler hizmet sunmak istedikleri dahilinde doğum günleri, nişan, düğün ve kutlama gibi özel günlere hemen bir etkinlik fikri oluşturur. Genelde bu meslek ile uğraşan kişiler ortam giydirme ve etkinlik düzenleme gibi işleri yapar. Tüm bunların aksine bireylere yönelik hizmet sunmak istemeyen ancak kurumsal çalışmak isteyen kişilerde daha çok partiler, toplantılar, etkinlikler ve organizasyonlar gibi faaliyetlerin organizasyonunu yaparlar. Bu organizasyonda da genellikle kurum ya da ofis bulma, etkinlik alanı düzenleme ve etkinlik alanındaki ürünlerin dağıtımını ayarlama gibi işler yapmaktadır. Az sermaye ile yüksek kazançlı işler arıyorsanız ve çevreniz geniş ise sizler de etkinlik organizasyonları yapabilir ve böylelikle markalara ulaşarak gelir kazanabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki etkinlik organizasyonu oluştururken profesyonel adımlarla ilerleyebilmek için kurumsal bir internet sitesi kurmanız dahilinde hedef müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

 • Drone Pilotluğu Yapmak

Az sermaye ile mümkün olan en üst düzeyde iş kurmak isteyenlerin yönülebileceği bir başka sektörde dronelardır. Özellikle son zamanlarda profesyonel reklam çekimlerinde kullanılan dronelara gün geçtikçe olan ilgi artmıştır. İzlediğimiz hemen hemen her reklamda dronaların aktif kullanımını söylemek mümkündür. Dolayısıyla az sermaye imkanı ile iş kurmak isteyenlerin de dronelara olan ilgisinde artış yaşanmıştır.

 • Hobi Dükkanı Açmak

Az sermaye ile iş kurma Fikri olan kişilerin de yönetebileceği sektörlerden biri hobi dükkanı açmaktır. Çünkü hobi dükkanı olan kişiler hobi malzemelerini toptan satış yapabilecekleri gibi kendi ürettiği ürünleri de satabilmektedir. Aynı zamanda hobi dükkanı sahibi pek çok kişinin bu sektörde eğitim almak isteyenlere özel atölyeler düzenlediği ve bu eğitimlerden de gelir kazandığı bilinmektedir. Çoğu zaman bir hobi mağazası açmak isteyenler bu iş fikrini planlarına yerleştirir ve daha sonra e-ticaret sürecine girerek çevrimiçi satış yapmaya başlarlar.

 • E-ihracat Yapmak

Az sermaye ile kurulabilecek iş fikirlerinden biri de e-ihracat yapmaktır. E-ihracat, internet ortamında ürün ve hizmetlerini yurt dışında satışa çıkarmak isteyen markaların kendilerine özel bir çevrimiçi mağaza açtığı iş modelidir. Sizler de e-ihracat ile ilgilenmek istiyorsanız iş planınızı oluşturmalı, satış yönteminize karar vermeli ve markanızı oluşturmalısınız.