Balıkesir E-ticarete Geçin - Balıkesir E-ticaret Paketlerini Şimdi Deneyin

Balıkesir E-ticaret

Diyarbakır e-ticaret
Aydın E-ticaret
3 Ocak 2021
Long Tail SEO Kullanımı Hakkında Bilgiler
Long Tail SEO Kullanımı Hakkında Bilgiler
3 Ocak 2021

Balıkesir E-ticaret

Diyarbakır e-ticaret

Balıkesir E-TicaretOnline ticaret veya internet üzerinden ticaret olarak da bilinmektedir. E-ticaret ‘de amaç İnternet üzerinden müşteriye ulaşarak daha çok müşteri potansiyeli elde etmek ve satış yapmaktır. Online ticaret devri başlangıcında Online ticaret sitesi sahibi kişilerin öncelikli amacı fiziksel ürünlerin satışı olsa da bu amaç daha sonradan çeşitlilik göstermiştir. Günümüzde internet üzerinden İnternet hizmetleri, Online destek hizmetleri gibi bir çok sanal hizmetlerde verilmektedir. Online ticaret sitesi açmak isteyenlerin öncelikli yapması gereken e-ticaret yazılımını sağlam bir altyapı üzerine kurmasıdır. Bu altyapı ihtiyacınızı Epazarsoft akıllı E-ticaret Paketleri ile karşılayabilirsiniz.

E-ticaret Neden Yapılmalıdır?

Balıkesir E-ticaret sitesi açan kişilerin genellikle hedefi fiziksel mağazalarını online ticaret dönüştürmek dönüştürmek veya online ticaret sektörüne girerek belli kazançlar elde etmektir. Fiziksel mağazaları online ticarete dökmek bir çok sektör açısından mantıklı ve zaman kaybedilmeden girilmesi gereken bir ticaret yöntemidir. Günümüzde neredeyse tüm sektörler e-ticaret yöntemine geçiş yapmıştır. Sizler de Balıkesir e-ticarete bir geçiş düşünüyorsanız Balıkesir e-ticaret paketleri ile profesyonel şekilde bir online ticaret sitesi açabilirsiniz.

Balıkesir E-ticaret Yapmanın Avantajları Nelerdir?

E-ticaretin ortaya çıkması ile şüphesiz fiziksel mağazaların geliri azalmıştır. Bunun başlıca sebeplerinden biri ise insanların fiziksel bir yorgunluk yaşamadan alışveriş yapma istekleridir. Teknolojinin her geçen gün artması ve hayatı kolaylaştıran ürünlerinde çoğalması ile beraber e-ticaretin önemi de artmıştır. Günümüzde e-ticaret sitesi sahibi firmaların aynı sektördeki diğer firmalara göre bir. çok avantajı bulunmaktadır.

 • Balıkesir E-ticaret sitesi sahibi olmak bulunduğunuz ülkeye veya gerekli şartların oluşması dahilinde bir çok ülkeye satış yapmanızı sağlar.
 • Satış potansiyelinizi arttırarak daha çok gelir elde etmenizi sağlar.
 • Balıkesir E-ticaret yazılımı fiyatları, fiziksel mağaza kiralarına oranla az ve doğru yapılması halinde getirisi daha fazla olabilir.
 • Balıkesir E-ticaret ile marka bilinirliği kazanabilirsiniz.
 • Balıkesir E-ticaret sitesi kurarak mağazanıza istediğiniz yerden ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Sadece kendi sektörünüzden değil istediğiniz sektörden ürünleri satabilirsiniz.

E-ticaret Türleri Nelerdir?

E-ticaret kullanım şekline göre değişkenlik göstermektedir. E-ticaretin ve e-ticaret sitesi ihtiyaçlarının sürekli gelişmesi ile e-ticaret türleri artış göstermiştir. Bu e-ticaret türleri satıcının, tüketicinin ve bazen de kamunun ihtiyaçlarına göre 13 kategoriye ayrılmıştır.

 • (B2B) İşletmeden İşletmeye
 • (B2C) İşletmeden Tüketiciye
 • (C2C) Tüketiciden Tüketiciye
 • (C2B) Tüketiciden İşletmeye
 • (B2G) İşletmeden Kamuya (Devlete)
 • (C2G) Tüketiciden Kamuya (Devlete)
 • (B2E) İşletmeden Çalışana
 • (G2B) Kamudan İşletmeye
 • (G2G) Kamudan Kamuya
 • (M2M) Makineden Makineye
 • (B2B2C) İşletmeden İşletmeye ve Tüketiciye
 • (C2B2C) Tüketiciden İletmeye, İşletmeden Tüketiciye
 • (B2B2C2C) Tüm Modelleri Barındırır.

B2B E-ticaret Sitesi

Bu E-Ticaret türü işletmeler arasındaki satışları temsil eder. Burada işletmeler birbirleriyle iş yapmaktadır. Tüketici dahil değildir. Üreticiler ve geleneksel ticaret toptancıları genellikle bu tür elektronik ticaretle çalışırlar. Bu sebep ile, B2B işlemler yalnızca üreticileri, toptancıları, perakendecileri vb. toplulukları içermektedir

B2C E-ticaret Sitesi

Burada işletme mallarını ve / veya hizmetlerini doğrudan tüketiciye satmaktadır. Tüketiciler işletmelerin web sitelerine göz atarak ürünlere, resimlere ve yapılan incelemelere bakabilmektedir. Daha sonra istediklerini üründen sipariş ederek satın alma işlemini gerçekleştirebilmektedir. B2C için en yaygın örnekler: Amazon, AliExpress, Trendyol, Hepsiburada, N11, Gittigidiyor

C2G E-ticaret Sitesi

C2G, küçük bir fark olsa da, B2G e-Ticaret iş modelinin tam tersidir; bu kez hükümete veya kamu idari kurumlarına değer sunan tüketiciler veya halkın üyeleridir. Bunun örnekleri arasında vergiler ve sağlık bulunur. C2G işlemlerini yürüten kişi veya kurumlar çevrimdışı olursa veya yayınlanamazsa, halk sorumluluk kabul etmez.

C2C E-ticaret Sitesi

Tüketiciler arasında olan E-Ticaret türüdür. Tüketiciler birbirleri ile doğrudan temas halindedir. Bu tür içerisine herhangi bir şirket veya kurum dahil değildir. İnsanların kişisel mallarını – hizmetlerini ya da varlıklarını doğrudan başka bir tüketiciye satmalarına yardımcı olur. Genellikle C2C içerisinde satılan ya da alınan mallar ise şöyledir: Otomobil, bisiklet, elektronik gibi. C2C için kullanılan en yaygın örnekler: Letgo, Sahibinden.com

B2G E-ticaret Sitesi

Bir başka e-ticaret yazılımı kategorisi olan C2A, bireyler ve kamu yönetimi arasındaki tüm işlemleri kapsar. Bunun örnekleri arasında vergiler, vergi beyannameleri ve sağlık randevusu planlama gibi işlemler bulunur.

C2B E-ticaret Sitesi

Bu E-Ticaret türü, B2C ile ters işleyen bir mantıkta yürümektedir. Burada işletmeler bir tüketici görevi üstlenmektedir. Bir tüketicinin hizmetlerini veya ürünlerini şirketlerin satın alması için kullanıma sunmasıdır. Bunun örneği, bir hizmet veren SEO ajansı veya web tasarım ajansı olarak verilebilir.


Epazarsoft E-ticaret Yazılımı

E-ticaret siteleri içerisinde fiziksel bir mağazanın içerisinde bulabileceğiniz bir çok ürünü ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Bu sistem ile fiziksel mağazanızı online ticaret mağazasına dönüştüre bilirsiniz. Bu siteleri açmak için gerekli süreçte sizlere gerekli olan E-ticaret yazılımı profesyonel bir e-ticaret sitesi tarafından hazırlanmış olmalıdır. Epazarsoft Akıllı e-ticaret yazılımı ile sizlerde başlangıçtan satış yapağınız güne ve markanızı büyütme sürecinize kadar gerekli olan altyapıyı karşılaya bilirsiniz. Ayrıca Epazarsoft yazılımlarını denemek için de ücretsiz 15 günlük demo talebinde buluna bilirsiniz.

E-ticaret Yazılımı İçinde Hangi Özellikler Olmalı?

Güvenliğimizden kim sorumlu?

Online ticaret yazılımlarında müşterilere ait bilgiler iyi bir şekilde korunmalıdır. Bu bilgilerin korunması için yazılımın güvenlik altyapısının iyi bir şekilde korunması gereklidir. Bu Balıkesir E-ticaret yazılımı ihtiyaçlarımızı karşılayacak mı?

Online ticaret yazılımlarında ilk başta aranan özellik esnek bir yapıya sahip olmasıdır. Epazarsoft yazılımları bu konuda ekstra esneklik ile yazılmış ve kullanıcı dostu bir yazılım olmakla bilinirlik kazanmıştır.Epazarsoft yazılımları mobil uyumlumu?

Akıllı Online alışveriş yazılımlarımızın tümü bu günden geleceğe hedefleriniz doğrultusunda tasarlanmış ve mobil uyumlu olarak yapılmıştır. Mobil kullanımın giderek attığı günümüzde Epazarsoft mobil uyumluluk konusunda büyük ARGE çalışmaları yapmaktadır.Ticaret paketlerinizde tasarımlar var mı?

Epazarsoft tasarımları ile öne çıkan bir firmadır. Tasarımlarını firmaya ve sektöre göre özeleştirilebilir yapan firmamız her sektöre özel çalışmalar da bulunmuştur.Epazarsoft yeniliklere açık mıdır?

Epazarsoft internet dünyası ve online alışveriş sitelerini sürekli takip eder ve kendini günceller. Bu güncellemeler ile firmalarınız da internet dünyasında ki gelişmelerden kopmamış olur.

E-ticarette Ödeme Yöntemleri Nelerdir?

E-ticarette bir çok ödeme yöntemi bulunmaktadır. Bu ödeme yöntemleri de Balıkesir e-ticaret ve fiziksel mağaza arasındaki farkı kapatarak alışveriş sitelerine büyük bir avantaj sağlamaktadır. Bu ödeme yöntemlerinden bazıları; kredi kartı, EFT, sanal kredi, havale, kapıda ödeme ve diğer ödeme sistemleridir.

Kredi Kartı İle Ödeme

Online ticarette kullanılan en önemli ödeme sistemlerinden biri kredi kartı ile ödeme sistemidir. İlerleyen günlerde belki de fiziksel paranın yerini alacak olan online kredi kartı ödeme sistemleri de sitenizde olması gereken sistemlerdendir.

EFT İle Ödeme

Online ticarette çok kullanılan bir diğer ödeme yöntemi de EFT’dir. EFT Ödeme sistemi ile bankalar arası transfer gerçekleştirerek ödeme sağlaya bilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı

Kredi kartlarına bir limit belirlemek isteyenler veya yakınlarına limit tanımak isteyenler bu ödeme yöntemini tercih etmektedir. Son yıllarda sanal kredi kartları yaygınkaşmaya başlamıştır.

Kapıda Ödeme

Ürün teslimatını güvenli hale getiren kapıda ödeme işlemi genellikle şeffaf kargolar için tercih edilir. Şeffaf kargolar ile müşteriler ürünleri görüp kapıda ödeme yapabilirler.

Balıkesir E-ticaret Ve Sosyal Medyanın Bağı

E-ticaretin ve sosyal medyanın şüphesiz koparılamayacak bir bağı ve birlikteliği vardır. Online ticarette müşteri potansiyeli oluşturmanın ve müşteriyi çekmenin en bilindik yolu sosyal medyadır. Bir web sitesi kurmayı düşünenlerin aklına tanıtım yeri olarak da ilk olarak sosyal medya gelmelidir. Sosyal medya yönetimi yapılması o kadar da kolay olmayan bir iştir. Firmanızı büyütmeniz için paylaşımları zamanlı olarak yapmak ve süreklilik çok önemlidir. Sosyal medya paylaşımlarının ne sıklıkla yapılması gerektiğini öğrenmek firma sahipleri açısından çok yararlı olacaktır.

Marka Değeri Nedir Nasıl Arttırılır?

Şüphesiz ki online ticarette marka değeri çok önemlidir. Bu değeri arttırmak kurumsal bir yol izlemekten geçer. Marka değerinizi arttırmanız bilinirlik değerinizi arttırmanız ile doğru orantılıdır. Bilinirlik değeriniz arttıkça marka değeriniz de doğrusal şekilde artış gösterir. Marka değerinizi arttırmak için uzmanlarımızın sizler için kaleme aldığı E-ticarette marka değeri nedir nasıl arttırılır? Adlı yazımızı okumanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

E-ticarete Muhasebe Programı Entegrasyonları

SAPDynamics, Axapta, İas, Canias, LogoMikroNetsisEtaNebimAkınsoft, Zirve, Vega, Gms, Korgün, Erp12, Bilsoft Muhabesebe pogramı kullanıcısı iseniz; ticari programınızla version farkı olmadan Epazarsoft arasında gerçekleştirdiğimiz entegrasyonu kullarak programınızda yer alan ürüne ait tüm stok bilgilerini, Epazarsoft yazılımına tek tuşla aktarabilirsiniz. ERP entegrasyonu, hem işinizi kolaylaştırır hem de yaptığınız online ticareti daha verimli, hale getirir. İş süreçlerini daha verimli yönetmenize imkan veren Epazarsoft paketleri ile stoklarınızda eksilen ürünleri online olarak takip edebilir, ticari muhasebe programı üzerinde yaptığınız tüm işlemleri anlık olarak internet ortamına aktarabilirsiniz.

Epazarsoft Ayrıntılı Balıkesir E-ticaret Paketleri Rehberi

Epazarsoft 2008 yılından bu yana web ve mobil tabanlı yazılım çözümleri sunan Türkiye’nin en genç altyapı sağlayıcısıdır. Epazarsoft Küçük büyük ayırt etmeden, her ölçekten firmanın hedeflerini gerçekleştirme doğrultusunda kaliteli projeler ve çözümler üretir. Epazarsoft sektörün önde gelen referanslarının güvencesiyle hayalinizdeki web sitesi için E-ticaret paketlerini sizlere en uygun fiyat seçenekleri ile sunar. Firmamız her biri alanında uzman ve dinamik kadrosu ile sizlere bir Online ticaret sitesi kurulumu için tüm desteği vermektedir.

SEO Destekli Web Siteleri

Epazarsoft sizlere sadece site kurulumu için destek sağlamaz. Epazarsoft sizlerin web sitenizin kurulumundan sonra da bir çok noktada yanınızda olmaktadır. Bu noktalardan en önemlisi SEO uyumlu web siteleridir. SEO açılımı ‘Search Engine Optimization’ olan web sitenizin Google a göre optimize edilmesi işlemidir. Epazarosft yazılım paketleri Google ile uyumlu çalışır ve sizlere tam performans sunar. Unutulmamalıdır ki SEO desteğinin olmadığı E-ticaret paketleri kullananlar için büyük bir hayal kırıklığına sebebiyet verebilir.

1- Balıkesir E-ticaret Android Ve İOS Mobil Uygulama

Günümüzde online ticaret sitelerinin olmazsa olmazı mobil uygulamalardır. Epazarsoft Balıkesir e-ticaret paketleri ile sizlere sunduğumuz özelliklerden birisi de mobil yazılımlardır. İşinizi e-ticarete taşımaktaki hedefleriniz ve markalaşmanız için mobil uygulama desteği çok önemlidir. Mobil uygulamalar ile müşteri gözünde güvenilirlik kazanabilir ve markalaşma yolunda sağlam adımlar atabilirsiniz. En donanımlı paketimiz olan Elmas paket seçeneğimiz ile sizlerde kuracağınız web sitesi için ücretsiz bir mobil uygulama edinebilirsiniz.

2- Balıkesir E-ticaret Geniş Trafik / Bandwidth İmkanı

Trafik / Bandwidth web siteleri için adını sıkça duyacağınız terimlerden birisidir. Trafik / Bandwidth, ticaret sitenize girişlerde kullanılan toplam indirilme miktarına denir. Kısacası web sitenizi ziyaret edecek olan müşterilerinizin çokluğuyla ve sitenizi hangi sürelerde ziyaret ettiğiyle doğru orantılı bir değerdir. Çok ziyaret edilen bir web sitesi kurmak istiyorsanız bu değerin yüksek olduğu Trafik / Bandwidth paketlerini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Epazarsoft e-ticaret paketleri diğer altyapılara göre sizlere daha fazla Trafik / Bandwidth değeri vermektedir.

3- E-ticaret Paketleri Sınırsız Web – Database Alanı

Web Alanı & Database Alanı sitenizin internet üzerinde kapladığı alan gibi düşünülmelidir. Bu değer sitenize ne kadar ürün yükleyebileceğinizi, tasarımlar ve resim yükleme limitlerini gösterir. Epazarsoft Balıkesir e-ticaret paketlerinde hangi ticaret paketini tercih ederseniz edin bu değer sizlere sınırsız olarak sağlanmaktadır.

4- E-posta Hesapları

Epazarsoft ticaret paketleri sizlere online alışveriş sitenizin kurulumunda istisnasız her imkanı sağlamaktadır. Epazarsoft Online alışveriş siteleri için çok önemli olan bir diğer özellik olan; e-posta hesaplarında da seçeceğiniz tüm paketlerde sizlere geniş imkanlar sağlamaktadır. E-posta hesapları web büyüme hedefleri olan alışveriş siteleri için önemlidir. Web sitenizin çalışanlarına, yetkililerine ve destek ekiplerinize vereceğiniz e-mail hesapları ile daha profesyonel bir görüntü verebilirsiniz. Epazarsoft e-ticaret paketleri de sizlere en düşük paketinden en yüksek paketine bir çok e-mail hesabı açma imkanı sağlamaktadır.

5- Balıkesir E-ticaret Anlaşmalı Kargo İmkanları

Son yıllarda online alışveriş siteleri ve kullanım oranı giderek artmaktadır. Bunun en önemli sebeplerinin başında insanların zaman harcamadan siparişleri vermek istemesi ve sadece ürünlerin adreslere teslimatını beklemesi yer alıyor. E-ticaretin faydaları arasında gösterilen bu etmenlerin hayata geçirilebilmesi için sitenizde sanal POS ve kargo hizmetlerinin veriliyor olması gerekli. Firmamız tarafından sizlere sunulan Balıkesir e-ticaret paketleri içinde kargo ve sanal POS ihtiyaçlarınız da göz önünde bulundurulmaktadır. Dilediğiniz kargo firması ile kolay bir şekilde anlaşma sağlayabilmeniz için gerekli anlaşmaları yapan firmamız sizlere bu konuda da büyük avantajlar sağlamaktadır.

6- Özel Konsept Temalar

Yeni kuracağınız alışveriş sitesini hedeflerinize ulaştırmanız ve marka bilinirliğini arttırmanız açısından en önemli kriter temalardır. Online alışveriş sitenizin temasının müşteri güvenilirliğini sağlaması ve kullanıcı dostu olması gereklidir. Epazarsoft paketleri bu noktada sizlere büyük avantajlar da sunmaktadır. Elmas pakette hediyeli olmak üzere sizlere diğer paketlerinde de bir çok fırsat sunan Epazarsoft online ticaret paketleri ile sizlerde özel tasarımlara sahip olabilirsiniz.

7- 7/24 Telefon Ve Ticket Desteği

Bir altyapı sağlayıcısının en büyük özelliklerinden biri de sizlere sağladığı destektir. Epazarsoft kullanıcı ve müşteri dostu olmak ile beraber müşteri isteklerine çok önem veren bir firmadır. Kurulumdan önce veya sonra fark etmeksizin sizlere en hızlı ve en doğru desteği sağmak için oluşturduğumuz özel destek ekibimiz ile web sitenizdeki sorunları en kısa zamanda çözüme kavuşturuyoruz.