Sevgililer Günü, her yıl 14 şubatta tüm dünyada kutlanan özel bir gündür. Bu özel günde kişiler sevdikleri için hediye arayışına girmektedir. Tüketicilerin bir bölümü fiziksel mağazalardan hediye satın alırken büyük bir bölümü ise alışverişlerini e-ticaret firmaları üzerinden gerçekleştirmektedir. Fakat e-ticaret sektöründeki hemen hemen her firma web sitelerini Sevgililer Günü kampanyalarına hazırlayarak rekabet ortamı içerisinde yer almaktadır. Bu rekabet ortamından sıyrılmak ve Sevgililer Günü’nde satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmaları ise reklam çalışmaları yapmaktadır. Biz de bu yazımızda e-ticaret firmalarının satışlarını arttıracak Sevgililer Günü reklamlarından bahsedeceğiz. Sizler de yazımızdan yararlanabilir ve başarılı bir Sevgililer Günü geçirebilirsiniz.

E-mail Marketing Çalışmalarına Ağırlık Verin

E-ticaret firmalarının satışlarını arttıracak Sevgililer Günü reklamlarından biri e-mail marketing çalışmalarıdır. E-mail marketing; firmaların ürün, hizmet ve kampanya tanıtımları yaparken tüketicilere e-mail gönderdiği bir dijital pazarlama yöntemidir. Sevgililer Günü reklamları ile satışlarını arttırmak isteyen e-ticaret firmalarının e-mail marketing çalışmalarına ağırlık vermesi gereklidir. Çünkü e-mail marketing e-ticaret firmalarına pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar şunlardır:

 • E-mail marketing ile e-ticaret firmaları hedef kitlelerine kolay bir şekilde ulaşabilmektedir.
 • Tüketiciler e-posta reklamlarına oldukça ilgi gösterdiği için dönüşümler hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.
 • E-posta pazarlama ile e-ticaret firmaları satışlarını büyük ölçüde arttırmaktadır.

Sizler de bu tür avantajlardan yararlanmak istiyorsanız e-mail marketing çalışmalarına ağırlık vermelisiniz. Böylelikle ürün, hizmet ve Sevgililer Günü kampanyalarınızı hedef kitlenize tanıtabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Google Adwords Reklamları Verin

Sevgililer Günü’nde sevdiklerine hediye almak içi arayışlara giren tüketiciler bu arayışlarını Google gibi arama motorlarından gerçekleştirmektedir. Bu noktada Google aramalarında üst sıralara çıkan web siteleri ziyaret ederek alışverişlerini bu sitelerden gerçekleştirmektedir. Bu nedenle e-ticaret firmalarının Google aramalarında üst sıralara çıkabilmesi için Google Adwords reklamları vermesi gereklidir.

Google Adwords reklamları verecek olan e-ticaret firmalarının bazı hususları da yerine getirmesi gereklidir. Bu hususlar şunlardır:

 • Tüketicilerin ilgisini çekebilecek bir reklam başlığı seçilmelidir.
 • Reklam açıklamalarında kampanyalar ve marka hakkında bilgiler verilmelidir.
 • Hedef kitle; e-ticaret sitesini ziyaret eden ve bu site üzerinden alışveriş yapan kişiler arasından seçilmelidir.
 • Sevgililer Günü ile alakalı anahtar kelimeler tercih edilmelidir.
 • Reklamlar ile ulaşmak istenilen sayı ve rakiplerin stratejileri göz önünde bulundurularak reklam bütçesi seçilmelidir.

Sizler de bu unsurlar göz önünde bulundurabilir ve Sevgililer Günü kampanyalarınızı için Google Adwords reklamları verebilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenize ulaşarak satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamlarıyla Öne Çıkın

Her geçen gün artan sosyal medya kullanımıyla birlikte pek çok sosyal medya kullanıcısı Instagram, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında gördükleri ürün ve hizmetleri satın almayı tercih etmektedir. E-ticaret firmalarının sosyal medya reklamları verirken bazı önemli noktaları göz önünde bulundurması gereklidir. Bu önemli noktalar şunlardır:

 • Gönderi görsellerinin ürün ve hizmetleri ön plana çıkarırken Sevgililer Günü ruhunu yansıtması gereklidir.
 • Gönderi metinlerinde ürün, hizmet ve Sevgililer Günü kampanyaları hakkında bilgi verilmelidir.
 • #sevgililergunu. #sevgili, #love, #valentinesday gibi hashtagler gönderi metinlerine eklenmelidir.
 • Sevgililer Günü’nde hedeflenen satış oranı ve ulaşmak istenilen kişi sayısı göz önünde bulundurularak reklam bütçesine karar verilmelidir.

Sizler de bu noktaları göz önünde bulundurarak Sevgililer Günü kampanyalarınız için sosyal medya reklamları verebilirsiniz. Böylelikle hedef kitlenize kısa süre içerisinde ulaşabilir ve daha fazla satış yapabilirsiniz.

Influencer Marketing Çalışmalarından Yararlanın

E-ticaret firmalarının Sevgililer Günü için Influencer marketing çalışmaları yapması oldukça önemlidir. Çünkü influencer marketing ile e-ticaret firmaları;

 • Hedef kitlesine kolaylıkla ulaşabilmektedir.
 • Ürün ve hizmet satışlarını arttırabilmektedir.
 • Daha geniş bir hedef kitleye ulaşabilmektedir.
 • Rakip firmalar ile daha kolay rekabet edebilmektedir.

Sizler de bu dijital pazarlama yönteminden yararlanarak Sevgililer Günü reklamlarınızı daha geniş hedef kitlelere ulaştırabilirsiniz. Böylelikle ürün satışlarınızı büyük ölçüde arttırma fırsatını yakalayabilirsiniz.