E-ticaret İçin En İyi Kampanyalar

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte e-ticaret yapan şirket sayısı arttı bu durumda e-ticaret için en iyi kampanyaların ne olduğu sorusunu yanı sıra getiriyor. Çoğu şirketin e-ticarete girmesiyle bu alandaki rekabet oranı oldukça arttı. Bu nedenle firmalar kendileri için çeşitli kampanyalar düzenler. Bu kampanyalarda amaç daha fazla müşteri kazanmaktadır. Tercih edilen kampanyalar oldukça önemlidir. Alışagelmiş neredeyse her firmanın yaptığı bir kampanyadan ise sıra dışı bir kampanya seçmek daha fazla insanı firmaya çeker.

E-ticaret firmaları için kampanyalar çok önemlidir. Firmaların bu kampanyaları hazırlarken çok iyi düşünmesi ve planlama yapması gerekmektedir. Diğer firmaların yaptığı kampanyalara göz atarak firmanız için en iyi kampanyayı bulabilirsiniz. Fakat asla başka bir firmanın kampanyasını birebir kopyalamayınız. Daha yaratıcı ve ilgi çekici kampanyalar yapmayı başarabilirseniz daha fazla insanı e-ticaret sitenize çekebilirsiniz.

E-ticarette Kampanya

E-ticaret yapan firmalar pek çok kampanya düzenleyerek insanları kendisine çeker. Bu sayede firma hem daha fazla satış yapar hem de daha fazla insan tarafından tanınmış olur. E-ticaret kampanyaları firmaların indirim yapmasını içerir.  E-ticaret kampanyaları, firmaların satışlarını yükselttiği için çok değerlidir. Her firmanın çeşitli kampanyalar hazırlayıp bu kampanyaları belirli tarihlerde müşterilerinin hizmetine sunması gerekmektedir.

E-ticaret Kampanyalarının Firmalara Yararları

 • E-ticaret kampanyaları yaparak firmanın tanınırlığı artar.
 • Bu kampanyalar sayesinde firmanın ürünlerinin popülerliği artar.
 • E- ticaret kampanyaları sayesinde firmanın ürünlerini daha hızlı bir şekilde tanıtabilirsiniz.
 • Bu kampanyalar sayesinde yeni müşteriler elde edilebilir.
 • Stok fazlası ürünlerin hızlı bir şekilde elden çıkarmak için bu tarz kampanyalar yapılabilir.
 • Yaptığınız kampanya sayesinde sitenize giren insan sayısı büyük oranda artar.

Bunlar ve bunlar gibi pek çok avantajdan faydalanmak için E-ticaret kampanyalarını kullanmalısınız.

E-ticaret Kampanya Türleri

 • 2 al 1 öde

  En çok tercih edilen kampanyalardan birisi 2 al 1 öde kampanyasıdır. Eğer elinizde fazla ürün varsa ve deponuzun hızlı bir şekilde boşalmasını istiyorsanız 2 al 1 öde veya 3 al 2 öde tarzından bir kampanya yapmalısınız. Bu kampanyayı istediğiniz zaman yapabilirsiniz, elinizdeki stok durumuna bağlıdır.

 • A ürününü alana B ürününde %10 indirim kampanyası

E-ticaret yapan firmaların sıklıkla kullandığı bir diğer kampanya ise bir ürünü alana bir başka üründe indirim yapmaktır. Bu kampanyalarda amaç çapraz olarak satışları artırmaktır. Bu kampanya türünü de yılın her zamanı yapabilirsiniz. Firmalar sepete koyulan ürünlerin fiyat ortalamasını arttırmak için de bu kampanyaları kullanıyor.

 • A ürününü alana B ürün kategorisinde indirim kampanyası

Oldukça sıklıkla yapılan bir kampanya türüdür. Bu kampanya sayesinde firmalar az satış yaptıkları ürün kategorilerine insanların yönelmesini sağlar. Bu sayede diğer ürün kategorisine olan merak da artar.

 • Web sitesine üye ol indirim kazan

E-ticarette firmaların web sitelerine üye olan kişi sayısı da oldukça önemlidir. Bu nedenle firmalar müşterilerini siteye üye olması için teşvik etmelidir. Bu kampanya tam olarak bu fikre hizmet etmektedir. Verilen indirimler çok büyük olmasa da insanlar bu indirimi almak isterler ve bu sayede hızlıca firmanızın web sitesine üye olurlar. Web sitenizin üye sayısını artırmak istiyorsanız bu kampanyayı kullanabilirsiniz.

 • Arkadaşını siteye davet et indirim kazan

Bu kampanya da e-ticaret sitelerinin bünyesine yeni üye katması amacıyla düzenlenmektedir. Bu kampanya da müşteriler arkadaşlarına bir link gönderir ve bu linkle siteye kayıt yapıldığında gönderen kişi hediye çeki ya da indirim kazanır. Bu kampanya türü genellikle belirli sayılarla sınırlıdır. Bu nedenle müşteriler hızlı bir şekilde bu kampanyayı kullanmalıdır. Bu kampanya türlerinde firmalar sitesine daha fazla üye kazanarak adını daha fazla duyurmayı başarır.

Bu kampanyalar en çok tercih edilen ve işe yarayan e-ticaret kampanyalarıdır. Bu tarz kampanyalar yaparak firmanızın daha çok tanınmasını sağlayabilirsiniz.