E-ticaret İçin Facebook Sayfa Beğenisi Arttırma

Facebook sayfa beğenisi arttırma; milyonlarca kullanıcı sayısına sahip, günümüzün en önemli pazarlama kanallarından biridir. Aynı zamanda Instagram’ın da sahibidir. Bu nedenle Facebook sayfa beğenisi arttırmak, e-ticaret yapan girişimcilerin radarında olmalıdır. Facebook’ta yüksek beğeni sayısına sahip olmak, e-ticaret firmalarınıza pek çok açıdan katkı sağlayacaktır. Ancak bunun için birtakım çalışmalar yapmak gereklidir. Bu yazımızda Facebook sayfa beğenisi arttırmak konusunda ne gibi çalışmalar yapabileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Profil bilgilerinizi tamamlayın

E-ticaret için Facebook sayfa beğenisi arttırmak amacıyla öncelikli olarak yapılması gerekenlerden biri profil bilgilerinizi tamamlamaktır. Profil bilgileri üzerinde yer alan hakkımızda bölümünde markanız, ürün ve hizmetleriniz hakkında kısa bir açıklama metni oluşturabilirsiniz. E-ticaret sitenizin linkini de buraya ekleyerek kullanıcıları yönlendirebilirsiniz. Bunların yanı sıra adres ve iletişim bilgilerinizi de ekleyerek profilinizi tamamlayabilirsiniz.

Facebook profil bilgilerinizde dikkat etmeniz gerekenlerden biri de profil ve kapak fotoğraflarıdır. Profil ve kapak fotoğraflarınız da ürün ya da markanızı yansıtan görsellere, marka logonuza yer verebilirsiniz. Bu fotoğrafların yüksek çözünürlüklü ve kaliteli olmasına özen göstermelisiniz.

İçerik stratejinizi belirleyin

E-ticaret için Facebook sayfa beğeni sayısını arttırma sürecinde düzenli aralıklarla içerik paylaşımı yapmanız bir hayli önemlidir. Bunun için de kullanıcılara sizi takip etmeleri için farklı içerikler hazırlayabilirsiniz. Bu içeriklerin de düzenli aralıklarla paylaşılmasına özen göstermelisiniz. Çünkü Facebook’ta bir kitle oluşturmanız için süreklilik olması gereklidir. Bu sebeple de geliştireceğiniz stratejilere bir içerik takvimi hazırlayarak başlayabilirsiniz.

İçerik takvimi oluştururken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu noktada farklı konseptlere ve içerik modellerine yer vermelisiniz. Aynı zamanda ürün fotoğrafları haricinde de içerikler sunmalısınız. Böylelikle Facebook sayfa beğeni sayınızı arttırarak etkili bir e-ticaret yapabilirsiniz.

Devamlılığı sağlayın

Facebook sayfa beğeni sayısını arttırmak ve takipçi kazanabilmek için yapılması gereken faktörlerden biri de devamlılığı sağlamaktır. Belli bir düzen içerisinde devamlılığı koruyarak içerik paylaşımları yapmanız bu süreçte oldukça önemlidir. Birkaç içerik paylaşımı sonrasında devamlılığı sağlamayıp uzun süre paylaşım yapılmazsa takipçileriniz sizi unutacaktır.

Facebook içerik paylaşımlarında devamlılığı sağlayabilmek için de belli bir plan dahilinde hareket edilmesi gereklidir. Bu içerik planını detaylı bir şekilde hazırlayarak Facebook platformu üzerinde nasıl hareket etmeniz gerektiğini belirlemelisiniz.

Etkileşim ve geri dönüşümlere önem verin

E-ticaret için Facebook sayfa beğeni sayısını arttırma sürecinde kullanıcılarla olan etkileşim ve geri dönüşümlere önem vererek bu değerleri en yüksek seviyede tutmak gereklidir. Kullanıcılarla etkileşime geçmeniz ve onlardan geri dönüşümler elde etmeniz, sayfanızın aktif olduğunu ve takipçilerinizle iyi bir iletişime sahip olduğunu gösterecektir.

Kullanıcılardan etkileşim ve geri dönüşüm elde edebilmek için düzenli olarak içerik üretmeniz de gereklidir. Çünkü kullanıcılar sizden orijinal ve farklı içerikler sunmanızı isteyeceklerdir.

Paylaşım zamanlamanızı ayarlayın

E-ticaret yaparken Facebook sayfa beğeni sayısını arttırma sürecinde içerik paylaşım zamanlamanızı iyi ayarlamanız gereklidir. Facebook, gönderi zamanından bağımsız olarak ileri bir tarihte de markaların paylaşımlarını takipçilerine gösterebiliyor olsa da öncelikle gönderinin yapıldığı an takipçilerin belli bir bölümüne bu iletileri gösterdiğini bilmenizde fayda vardır. Bu nedenle de paylaşım yaptığınız zaman aralıklarını iyi ayarlamalısınız.

Bunun yanı sıra da takipçilerinizin aktif oldukları zaman aralıklarını belirlemelisiniz. Facebook’ta işletme hesabınıza geçerek istatistik araçlarını kullanabilirsiniz. Bu sayede de takipçilerinizin en aktif oldukları zaman aralıklarına ulaşabilirsiniz. Sonrasında da bu zaman aralıklarını baz alarak paylaşımlarınızı bu zaman dilimleri içinde yapmaya özen göstermelisiniz.

Diğer platformlarda da hesabınızı oluşturun

Facebook sayfa beğenisi arttırmak için diğer sosyal medya platformlarında da hesaplar oluşturmalısınız. Bu sayede kullanıcıları Facebook hesabınıza çekebilirsiniz. Aynı zamanda da e-ticaret siteniz üzerinde de Facebook sayfa beğeni eklentisi ekleyebilirsiniz. Hesabınızı tanıtacak görseller hazırlayarak ve yönlendirme linki ekleyerek de kullanıcıları ürün, hizmet ve markanızdan haberdar edebilirsiniz.