Günümüzde sağlık, eğitim, sanayi ve bilimin yanı sıra birçok alanda e-ticaretin nimetlerinden yararlanıyoruz. Sadece bunlarla kalmayıp evimizden çıkmadan e-ticaret ile yemeğimizi ayağımıza kadar getirtiyoruz. Bunun için de yemek sipariş etmek için online yemek sitesi bulunuyor. E-ticaret paketleri bu noktada, her kategoride ve her alanda binlerce seçenek sunan sitelerden bizim için en uygun olanını bulmamız ve tüm sitelerden haberdar olmamız gerekiyor.

Evlerimize kapandığımız ve dışarı çıkmanın büyük risk taşıdığı bu pandemi döneminde insan hayatını kolaylaştırmak adına yola çıkan yemek sipariş etmek için online yemek siteleri, bizlere her anlamda büyük bir kolaylık sunuyor. Biz de bu yazımızda e-ticaret ile kolaylıkla yemek siparişi verebileceğiniz online yemek sitelerinden bahsedeceğiz.

E-ticaret ile Online Yemek Sipariş Verebileceğiniz Siteler

E-ticaret sitesi ile online yemek siparişi denince herkesin aklına mutlaka deneyimlediği birkaç site ve uygulama gelir. Fakat sizlere farklı kategorilerde farklı ürün ve hizmetler sunan diğer site ve uygulamaları da bilmeniz de fayda var. Biz de sizler için bunları açıklamalı olarak sıraladık.

Yemeksepeti

Yemek sipariş etmek diyince ülkemizde en popüler yemek uygulaması olan ve çoğu kişinin online yemek sitesi denilince ilk akla gelen uygulamalardan biri Yemeksepeti’dir. Yemeksepeti, her yerde reklamlarını gördüğümüz ve pek çok seçenek ile karşımıza çıkan son derece başarılı bir uygulamadır. Bu kadar başarılı olmalarının altında yatan sebep firma mı yoksa işlerine duydukları özveri mi bilinmese de alanında rakiplerinin bir numara önünde diyebiliriz.

69 ilde restorana sahip Yemeksepeti, haftanın 7 gün 24 saati hizmet sunmaktadır. Kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti anlayışıyla öncül firmalardan biridir. Aynı zamanda günlük olarak yaptığı indirim ve kampanyalar sayesinde de en çok tercih edilen sitedir.

Tıklagelsin

Tıklagelsin online yemek sitesi, TAB Gıda ve Sanayi A.S tarafından kurulmuştur. Kendi markasına sahip birçok işletmeyi içerisinde bulundurmasından dolayı öbür sitelerden ayrılmaktadır. BurgerKing, Popeyes ve Sbarro gibi markaların Türkiye’de lisans hakkı sahibi ve işletmecisi ile ortaktır. Bundan dolayı da Tıklagelsin online yemek sitesi rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır.

Getir

Türkiye’nin en büyük online yemek sipariş sitelerinden biri olan Getir uygulaması, ilk olarak karşımıza market uygulaması olarak çıktı. Daha sonra elde ettiği başarılar ve kazanımlar doğrultusunda online yemek sitesi olarak işine devam etti ve şimdi ki popülerliğine erişti.

7/24 hizmet veren Getir uygulaması, içerisinde çok sayıda kurye barındırmaktadır. Bu kuryeleri de anlık olarak haritadan izleme imkânı sağlamaktadır. Çoğu müşteri de bu özelliğinden dolayı Getir online sitesini tercih etmesiyle saygın ve öncü bir firma olmaya hak kazanmıştır.

Yemekumbara

Yemekumbara online yemek sipariş sitesi, farklı ismi ve alışılagelmişin dışında bir tarzı ile müşterilerin ilgisini çekmektedir. Bu yemek sitesini diğerlerinden ayıran özelliği ise verilen siparişlerin %5’inin müşterilerin kumbaralarında biriktiriyor olmasıdır. Böylelikle müşteriler diğer siparişlerinde bu miktarı kullanabilmektedirler.

Yemekumbara, müşterilerine 7/24 hizmet ve canlı destek hizmeti ve kapıda ödeme seçeneği sunmaktadır. Şimdilik sadece Ankara, Konya, Eskişehir ve Afyonkarahisar’da hizmet veren Yemekumbara, zaman içerisinde farklı şehirlerde de hizmet kalitesini devam ettirecek gibi görünüyor.

Doyurunbeni.com

Henüz pek keşfedilememiş bir sipariş uygulaması olsa da müşterilerinden aldığı olumlu geri dönüşler ile adından söz ettirmeyi başaran Doyurunbeni.com, online yemek siparişi alanında gittikçe gelişen bir sitedir. 7/24 hizmet ve canlı desteği ile kullanıcıları üzerinde güven duygusu oluşturmayı başarmıştır. Şimdilik sadece belirli şehirlerde hizmet verse de aldığı geri dönüşümler ile büyüyerek farklı şehirlere de ulaşmayı hedeflemektedir.

Acıkınca

Acıkınca e-ticaret firması, diğer uygulamalar kadar büyümemiş ve adından bahsettirmemiş olsa da sunduğu bazı hizmetlerden dolayı listemizde yer almayı hak eden bir online yemek sitesidir. Müşterilerine kolay arayüzü ve nakit dâhil olmak üzere çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Aynı zamanda müşterilerinden üyelik ve servis ücreti almamaktadır. Bu gibi hizmetlerinden dolayı müşterilerinden olumlu yorumlar almaktadır.