E-Ticaret’in Avantajları

Pandeminin hayatımıza girmesiyle çoğu alışkanlıklarımız kökten değişti. Alışveriş alışkanlıklarımız da bunların en başında geliyor. Pandeminin etkisiyle online yapılan alışverişler bir hayli artış yaşanmaya devam ediyor. Tüketiciler artık fiziki işletmelerden daha çok online alışveriş sitelerinden ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu da girişimcileri ve işletmecileri online internet sitesi açma fikrine yöneltiyor. Girişimci ve işletmecilerin bu fikirlerinde harekete geçmek için acele etmelerini tavsiye ediyoruz. Online alışveriş sitesi kurmanın avantajlarından bir an önce yararlanmanızda fayda var. İşte bu yazımızda E Ticaret kurmanın sağlayacağı avantajlardan bahsedeceğiz.

Pandemi dünya çapında ekonomiye büyük bir darbe vurdu. Bu tehlikenin hala devam etmesiyle de ekonomideki dalgalanmalar devam ediyor.

Fiziki perakende sektöründeki bir işletmeci için her ay ödemesi gereken kira bedeli, satış ekipmanları, dükkan giderleri, personel maaşları ve sigorta masrafları ve daha birçok giderler mevcutken; online mağazada bu giderleriniz bulunmaz.

Online alışveriş sitesi kurmak fiziki satış mağazasına göre de oldukça düşük maliyetlidir. Epazarsoft E-ticaret Paketleri’nden sektörünüze en uygun e-ticaret paketini tercih ettiğinizde birçok avantaja da beraberinde sahip olursunuz. Domain ve hosting, ücretsiz mobil uyumlu temalar, güvenli ödeme seçenekleri ve anlaşmalı kargo seçenekleri gibi pek çok hizmet sunulur.

E-ticaret sitenizin patronu da çalışanı da siz olabilirsiniz

E-ticaretin çalışan konusunda esneklik sunmasıyla fiziki satış mağazasına göre daha az çalışana ihtiyaç duyulur. Hatta başlangıçta sitenizi tek başına başlatabilir ve yönetebilirsiniz. Büyümeye başladığınızda da çalışma arkadaşları edinebilirsiniz.

Tüketicilere 7/24 online alışveriş sitesi ile ulaşmanız mümkün

Günün her saati online alışveriş durmadan devam ediyor. Günün erken saatlerinde, gecenin bir yarısında… Her tüketicinin fiziki satış mağazasına giderek alışverişe ayıracak zamanı olmuyor. Fakat online alışveriş sitesiyle tüketiciler istediği zaman aralığında alışverişlerini gerçekleştirebiliyor.

Bir noktadan tüm dünyaya satış

Online mağazanız e-ihracat için önemli bir adımdır. Bu adımla Türkiye’nin dört bir yanına satış yapabilirsiniz. Sadece Türkiye’yle de sınırlı kalmayıp dünya çapında satış yapabilmeyi mümkün kılabilirsiniz. Bu noktada online mağaza, işinizi büyütmek ve yurtdışına satış yapmak için en iyi araç olacaktır. Yurtdışına yapacağınız satış da markanızı dünya çapına duyuracak ve diğer rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

İlgi çekici görsel ve içeriklere yer vermelisiniz

Online alışveriş siteleri sürekli kendini yenileyebilen ve değişime açıktır. Siz de bazı değerlere sabit kalmadan birçok fikri tüm özgünlüğüyle barındırabilirsiniz. Üstelik bunu ilgi çekici fotoğraf ve tasarımlarla, satın alamaya teşvik edici içeriklerle yapabilirsiniz. Tüm bu ilgi çekici içerik ve görseller size müşteri artışı ile geri dönecektir.

Diğer bir fikir ise e-ticaret sitenizde blog alanı oluşturmaktır. Böylelikle hem ürünlerinizin tanıtımını yapabilir hem de hedef anahtar kelimelerinizi burada kullanarak sitenize organik trafik çekebilirsiniz.

Her geçen gün gelişen teknoloji ve değişen dünyayla online mağazacılık da günümüzde dijitalleşmenin bir parçası haline gelmiştir. Bir internet sitesi açtığınızda aslında dijital çağın getirdiği yenilik kapılarını da açmış olursunuz. Bu yenilikleri de mağazanızda kullanmanız gerekir. Sosyal medya da aktif olarak e-ticaret sitenize tüketiciler tarafından gelen etkileşim ve geri dönüşümleri arttırabilirsiniz. Ayrıca da e-ticaret siteniz ile dijital ağ bağlantılarınızı da mutlaka ihmal etmemelisiniz.

Görünürlük ve ulaşılabilirlik online mağaza da daha kolaydır

Online mağazanın avantajlarıyla fiziki mağazanın dezavantajlarını karşılaştırmaya devam ettiğimizde birçok hususla karşılaşıyoruz. Fiziki mağazanızda müşteri skalanız sadece o ortamla sınırlıyken online mağazada ise her zaman sınırları aşabilirsiniz. Fiziki mağazanızda ürünleriniz sınırlıyken online mağazanızda çeşitli ürünlere yer verebilirsiniz. Son olarak da fiziki mağazanızdan alışveriş yapan bir müşteriye tekrar ulaşmanız neredeyse imkansızken online mağazanızdan alışveriş yapan bir müşteriye yeniden ulaşabilmeniz bir hayli kolaydır. Böylelikle o müşteriyi yeni bir alışverişe teşvik etmeniz daha kolaydır.