Son dönemlerin en popüler iletişim ve haber kaynağı Twitter’dır. Twitter kullanma kılavuzu En güncel haberlerin bulunduğu ve bazen sizlerin haber yaptığı bir sosyal ağdır. He geçen gün üye olan kişi sayısı artmaktadır. Hem ülkemizden hem de dünyadan aldığımız haberler ile sürekli güncel kalmanızı sağlar. Bu sayede tanınırlığınız artarak güvenilir bir hesap özelliği kazanırsınız. Peki Twitter adresi olan bir kullanıcı takipçi sayısını nasıl arttırıp etkileşimini güçlendirebilir? Sorunun cevabı sayfamızda mevcuttur. Takipçi sayılarınızın artışıyla e-ticaret sitesi için de gündeme gelmeniz mümkündür.

Twitter Kullanma Kılavuzu & Hesabınızdaki Takipçi Sayınızı Arttırın

Twitter kullanma kılavuzu
Twitter kullanma kılavuzu

Artık sosyal mecralarda ünlü olmak bir fenomen haline gelmek oldukça sık karşılaşılan bir olaydır. Twitter kullanma kılavuzu ile Sitenizdeki takipçi sayınız arttıkça bilinirliğinizde artar. Kaliteli ve ilgi çekici paylaşımlar, hedef kitlenizi uygun paylaşımlar ve yine hedef kitlenizi uygun saatte paylaşım yapmanız sizlere yeni takipçiler kazandıracaktır. Elbette ki bunun için bazı önemli hususlar ve tüyolar vardır. Sayfamız da sizleri bir marka haline getirecek bazı adımlar sunacaktır. Haydi hep birlikte fenomen olma yolunda izlenecek adımlara bakalım.

Twitter Paylaşımlarınızda Net ve Kısa Olun

Twitter ‘da paylaşımlarınızın anlaşılır ve kısa olması oldukça önemlidir. Araştırmalarda gösteriyor ki kısa cümleler daha fazla etkileşim yaratıyor.

Twitter Kullanma Kılavuzu İle Standartların Dışına Çıkın

Bu demek değildir ki düzensiz her türden paylaşım yapın. Ama şöyle ki farklı konu ve türler ilgi çekici olacağı gibi etkileşim gün de arttıracaktır. Bağlamda takipçileriniz hep diri kalmış olacaktır. Bu farklı konular veya içerikler için takvim yapıp bir düzen halinde gitmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Robot Kullanıcı Olmadığınızı Kanıtlayın

Yani her paylaşımın altında yapılan yorumlara sizlerde katılım sağlayın. Böylelikle takipçileriniz ile etkileşim halinde olacaksınız ve sizlerin canlı ve onlarla iletişim halinde olduğunuzu göstermiş olacaksınız. Bu da onları özel ve önemli kılacaktır. Bu yorumsal etkileşim yeni takipçileri sizlere doğru çekecektir.

Farklı Hesaplarda da Etkileşim Halinde Olun

Sizlerle ilgili paylaşım yapan ya da sizleri takip eden farklı kullanıcılar üzerinden kendi reklamınızı yapabilirsiniz. Bunu da onların paylaşımlarını beğenerek ya da yorum yaparak kendinizi gösterme imkanı bulacaksınız. Bu yorumlar sizlere yeni takipçiler sunacaktır. Ne kadar çok paylaşımın altında kendinizi çok iyi tanıtan yorumunuz olursa o kadar sizleri ziyarete gelen kullanıcı sayısı artmış olacaktır.

Hedef Kitle için Analiz Yapın

E-ticaret için hedef kitlenin doğru tespiti paylaşımlarınızın da hangi yönde olacağını gösterir. Hitap ettiğiniz kesime göre paylaşım yapmak beğenileri arttırmak demektir. Beğeniler arttıkça takip etmek istenen kullanıcı sayısı da artacaktır. Elbette ki hedef kitlenize göre doğru zamanda paylaşım yapmak gerekir. Hedef kitlenizin en aktif olduğu zaman diliminde yapılan paylaşımlar dah fazla etkileşime yol açacaktır. Twitter ‘da zaman akışı oldukça önem taşıyan bir husustur. Aksi halde kullanıcının gözünden kaçan bir paylaşım boşa yapılmış bir paylaşım sayılacaktır. O yüzden doğru hedef kitlesi ve doğru zaman.

Paylaşımlarınız Görsel ve İşitsel Ögelerle Destekleyin

Bizler millet olarak okumaktan çok görmek veya duymayı severiz. Çoğu zaman gördüğümüz bir şey bizde daha kalıcı olur. Aynı şekilde duyduğumuz ve izlediğim bir şeyde. Bu bağlamda görsel öğeler paylaşımlarınızda oldukça fazla yer almalı. Aynı zamanda videolar ile Paylaşımlarınız destekleyip etkileşimi güçlendirebilirsiniz. Paylaşım temanıza uygun görsel ve işitsel öğeler sayesinde artan kitlenizi sizler de göreceksiniz.

Gündemde Kalmayı Başarmalısınız

Ne kadar çok gündemde kalırsanız o kadar popüleriteniz artacaktır. Peki gündemde nasıl kalırım diye sorarsanız elbette ki etiketleme olarak bilinen Hashtag ya da anket düzenleme yöntemi bu konu için ideal bir durumdur. Her Hashtag yöntemi aslında kendinizi reklam yapmanız demektir. Ya da yaptığınız anketlerle takipçilerinizin etkileşimlerini arttırırsınız. Ama en faydalısı takipçileriniz gündemi yakalar görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Twitter Etkileşim Ölçümleme Aracı

Son olarak yukarıda sıraladığımız tüyoları uyguladığınızda sonuçları kendi gözlerinizle fark edeceksiniz. Ama bunun yanında en popüler tweetleriniz görebilir ne kadar tıklandığının analinizi yapabilirsiniz. Hatta az beğenilen bir paylaşım ile çok beğenilen bir paylaşımı karşılaştırıp eksiklerinizi saptayabilirsiniz.Bu şekilde eticaret paketleri ile başarıyı yakalayabilirsiniz.