Çoğumuzun yakından tanıdığı ve her gün giriş yaptığı Trendyol’da trendyol partner sistemi ile e-ticaret yapan girişimcilerin veya firmaların yer aldığı program Trendyol partner sistemi olarak adlandırılmaktadır. Her gün milyonlarca insanın giriş yaparak e-ticaret sitesi ile gerçekleşen bu program, 25 milyon aktif kullanıcıya sahip bir pazaryeri haline gelmektedir. Hal böyle olunca e-ticaret paketleri ile Trendyol’da e-ticaret yapmak isteyen girişimcilerin sayısı da her geçen gün katlanarak artmaktadır. Bu yazımızda Trendyol partner programının e-ticaret yaparken sağladığı avantajlardan bahsedeceğiz.

Trendyol Partner Programının E-ticarette Sağladığı Avantajlar

Kampanyalar ve sayısız fırsatlar sunuyor

Trendyol, e-ticaret yapan girişimcilerinin satış gelirlerini artırmak için belirli zaman aralıklarında kampanyalar düzenleyen bir platformdur. Trendyol’un düzenlediği genel kampanyalar olduğu gibi aynı zamanda Trendyol Süper İndirim Günleri, Trendyol Efsane Günler gibi özel kampanyaları da vardır. Bu kampanya günlerinde satış gelirlerini arttırmak isteyen e-ticaret firmaları uyguladıkları indirim oranları üzerinden satışlarını gerçekleştirebilmektedir.

Reklam desteği sağlıyor

Trendyol tarafından sağlanan reklam desteklerinden bu platformda e-ticaret yapan kişiler yararlanmaktadır. Bu noktada satışı yapılan ürünlere yönelik çeşitli iletişi araçlarında ve sosyal medya platformlarında yapılan reklamlar satışlarını arttırmalarına oldukça yardımcı olacaktır. Satıcılar ürün reklamı verirken, katıldıkları reklam eğitimi sonucunda elde ettikleri 250 TL’lik reklam bakiyesini kullanabilmektedirler.

Eğitim desteği veriyor

Trendyol partner programına kaydolan e-ticaret firmaları, Trendyol’un düzenlediği online eğitimlere katılabilmektedir. Trendyol’un sağladığı bu online eğitim destekleri ile kendilerini geliştirebilmektedirler. Aynı zamanda Trendyol üzerinden satış yapan firmalar katıldıkları online eğitimler sayesinde reklam bakiyesi gibi ödüllere sahip olabilmektedirler. Sahip olacakları ödüllere online eğitim öncesinde duyurulmaktadır.

Kolay erişim imkanı sunuyor

Trendyol, kampanya dönemlerinde 3 gün içerisinde 350 milyon kişinin giriş yaptığı ve 25 milyon aktif kullanıcısının bulunduğu bir pazaryeri halini aldı. Hal böyle olunca da Trendyol üzerinden e-ticaret yapan firmalar Trendyol’dan alışveriş yapmak isteyen kişilere daha kolay ulaşabilmektedir. Böylelikle de görünürlüklerini arttırıp ön plana çıkarak marka bilinirliklerini daha fazla arttırabilmektedir.

Çözüm ortaklığına olanak sağlıyor

Genel olarak bakıldığında Trendyol’un sağladığı avantaj olan çözüm ortakları; teknoloji, şirket yönetimi, pazarlama, reklam, ürün ve operasyon gibi alanlarda hizmet sunmaktadır. Trendyol’da e-ticaret yapmaya başlayan girişimci firmalar Trendyol partner programıyla çözüm ortaklarından indirimli fiyatlar üzerinden ürün ve hizmet satın alabilmektedir. Eğer siz de Trendyol’da e-ticaret yapmak isteyen bir firma ya da girişimciyseniz partner programına başvurarak indirimli ambalaj tedarik edebilirsiniz. Şirket ve iş yönetim süreciniz için ihtiyacınız olan yazılımları indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Neden Trendyol’da E-ticaret Yapmalısınız?

Trendyol partner programını sağladığı avantajlardan bahsetmiştik. Bunlar dışında neden Trendyol’da e-ticaret yapmanız gerektiğini de maddeler halinde ele alacağız.

  • 25 milyonun üzerinde aktif Trendyol kullanıcısı bulunmaktadır.
  • 1 ay içerisinde 30 milyondan fazla kullanıcı Trendyol’a girmektedir.
  • Yıllık 90 milyona yakın ürün satışı gerçekleşmektedir.
  • Trendyol’un App Store ve Play Store üzerinde en çok indirilen e-ticaret uygulamaları arasından birinci sıradadır.
  • E-ticaret sektörünün başlıca firmaları arasında olan Alibaba ve Ali Ekspress’i kısa süreler içerisinde geri planda bırakmıştır.

Bu maddeler göz önünde bulundurulduğunda e-ticarete atılmak isteyen firmaların ilk olarak Trendyol gibi önemli ve sürekli gelişen bir pazaryerinde satışa başlamasını tavsiye ederiz. Sizler de Trendyol’da e-ticaret mağazası açarak partner programının sağladığı imkanlardan yararlanabilir ve e-ticaret ile elde ettiğiniz gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Trendyol’da E-ticaret Yaparken Entegrasyonun Gücünden Faydalanın

Bütünleştirme anlamına gelen entegrasyon terimi, e-ticarette sitelerin farklı sistemlerle uyumlu bir şekilde çalışabilmesi anlamında kullanılmaktadır. Trendyol partner programına kaydolan kişi ve firmalar e-ticaret yaparken genel olarak entegrasyonun gücünden yararlanmadıkları zaman ürün tedarik problemi, stok problemi gibi pek çok problem yaşayabilmektedirler. Trendyol üzerinden e-ticaret yaparken web siteniz ile Trendyol mağazanıza entegre edebilirsiniz. Böylelikle ürün operasyon aşamalarınızı yönetirken problem yaşamazsınız. Bunun yanı sıra yaşanan bir problemden dolayı ceza ödemenin önüne de geçebilirsiniz.