Hepsiburada Entegrasyonu

EPazarSoft ÜRÜNLER Hepsiburada Entegrasyonu
hepsiburada

HEPSİBURADA ENTEGRASYONU

HepsiBurada Api Entegrasyonu sayesinde dilediğiniz tedarikçilerle çalışabilir ve e-ticaret sitenizde kendinize ait olan ürünleri panelimize aktarabiliriz. E-ticaret siteniz yoksa fiziki mağazanızdan satış yapıyorsanız manuel servislerimiz sayesinde panele ürünlernizi ekleyip Hepsi Burada Mağazanıza veya Mağazalarınızda satışa sunabilirsiniz. Hepsi Burada mağazanızda oluşan siparişleri gözlemleyebilir siparişlerin tüm aşamalarını sistemizden takip edebilirsiniz. Muhasebe/Erp Entegrasyonlarımız sayesinde, Muhasebe ERP Yazılımınıza otomatik faturalarınızı işletebilirsiniz..

 • Otomatik davranışlar, saat başı otomatik ürün gönderimi
 • Hepsi Burada Kataloğunda Bulunana ürünlerin Otomatik Eşlenmesi
 • Hepsi Burada Arama Servisleri Sayesinde Hepsi Burada’ya Gitmeyen Ürünleri Ürün Bazlı Eşleme
 • Hepsi Burada Fiyat Karşılaştırma Servisi Sayesinde En Uygun Fiyatı Otomatik Satışa sunma imkanı
 • Tedarikçi bazında oranlama
 • Tedarikçi bazında teslimat yönetimi
 • Ürün barkod yönetimi, barkodları aynı olan ürünlerin algılanması ve Hepsi Burasa Mazağazanızda fiyatı en uygun olanın satışa çıkarılması
 • Varyantlı ürün yönetimi
 • Seçenekli ürün yönetimi
 • Kategori bazlı oranlama
 • Kategoriye bağlı teslimat yöntemleri
 • Sipariş yönetimi (tüm mağazalar)
 • Müşteri yönetimi (tüm mağazalar)
 • Dakikada bir sipariş entegrasyonu
 • Otomatik kargo entegrasyonu
 • Otomatik toplu / tekli muhasebe / erp entegrasyonu
 • Otomatik toplu mail gönderimi

Hepsiburada Entegrasyonu Nedir?

Hepsiburada Entegrasyonu konusunu açıklamadan önce entegrasyon kavramına göz atalım. Entegrasyon entegre etmek kelimesinden gelir ve iki ayrı platformun birbirine bağlanmasını sağlayarak e-ticarette kazanç oranını arttırır. Bu yolda N11, Amazon ve Hepsiburada gibi sitelerle iş birliği yapılması şirketlere büyük kazançlar sağlar. Tek bir panelden birçok siteye hakim olunması ile ürünlerinizin geniş kitlelere duyurulmasını sağlamak için entegrasyon çalışmalarına yer vermelisiniz.

Hepsiburada sitesi de e-ticaret alanında genişçe faydalanabileceğiniz bir site. Ürünlerinizin bu siteyle entegre olması daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlar. Çünkü alışveriş için milyonlarca insan bu siteyi kullanıyor. Aynı zamanda markalaşmamış bir firmaysanız ve kimse sizi tanımıyorsa Hepsiburada gibi büyük bir ismin altına sığınarak ürünlerinizi kolaylıkla satabilirsiniz.

Hepsiburada Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

Sitenizdeki ürünlerden hangisinin pazaryeri entegrasyonu ile aktarılacağını belirledikten sonra ürünlerinizin kategorilerine göre ayrı ayrı exel dosyaları oluşturmanız gerekiyor. Bu exel dosyasını satıcı destek bölümünden talep seçeneği ile siteye gönderebilirsiniz. Bizlerin danışmanlığında bu tarz işlemleri yapmanız çok daha kolay olacaktır. Hepsiburada ürünlerinizi sitesiyle eşleştiriyor ve ardından size Merchant ID bilgisi ulaşıyor. Bu bilgiyle beraber admin panelinize girdiğinizde hepsiburada entegrasyonu kısmından stoklarınızı güncelleme imkanına sahip olabilirsiniz.

Hepsiburada Entegrasyonunda Ürünler Nasıl Güncellenir?

Admin hesabınızın entegrasyonlar bölümünden Hepsiburada entegrasyonları kısmına tıklarsanız sizden Merchant ID istenecektir. Bu bilgiyi size gelen mailden kopyalayarak bu alana yapıştırabilirsiniz. Bu işlemden sonra ürünlerinizin fiyatını Hepsiburada’ya gönderebilirsiniz. Aynı zamanda ürününüzün stok bilgilerini kontrol ederek ürünlerimi güncelle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Güncelleme işlemi bittikten sonra aktarım süreci devreye girecektir.  Aktarım bittiğinde sizlere bir e-mail gelecektir. E-mail geldikten sonra işlem tamamlanmış olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki güncelleme süresi ürün sayınızın fazla oluşuna bağlı olarak uzun sürebilir.

Hepsiburada Entegrasyonu’nda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

-Hepsiburada’yla eşleştireceğiniz ürünlerinizin barkod kodu mutlaka olmalıdır. Aksi takdirde ürünleriniz aktarılmayacaktır.

-Ürün stok bilgilerini kontrol etmezseniz ve stok 0 olmuşsa ürününüz direkt kaldırılacaktır.

-Ürünlerin tümünün fiyat aralığı Hepsiburada üzerinde bellidir. Bu fiyat aralığının dışına çıkarsanız ürününüz satışa alınmaz. Örneğin, bir bilgisayar markasının fiyat aralığı 3000-4000 ise siz bu bilgisayar için 7000 gibi uçuk bir rakam isteyemezsiniz veya 1000 gibi kaçık bir rakamda isteyemezsiniz. Bu kriterler hakkında detaylı bilgilere ihtiyacım var diyorsanız Hepsiburada üzerindeki müşteri temsilcinizle irtibata geçebilirsiniz.

-Hepsiburada entegrasyonu sonrası kendi sitenizdeki bir ürünü silerseniz bu durum Hepiburada sitesine yansımayacaktır. Ürün silme işlemi otomatik olarak gerçekleşmez. Yani sadece elle manuel olarak ürünü silebilirsiniz.

Hepsiburada İle Çoklu Ürün Güncelleme

Bu tarz güncelleme işlemlerinde admin hesabınıza girerek HB entegrasyon seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Tabi bu seçeneği seçmeden önce istediğiniz kategori markayı belirlemeniz de gerekiyor. Bunun için Ürünler sekmesinden Çoklu Ürün Güncelleme seçeneğini seçebilirsiniz.

Hepsiburada’nın Firmalara Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Firmalar ve müşteriler için vazgeçilmez bir mekan olan bu site, iki taraf içinde ürün takibi sağlıyor. Firmalar istediği ürünü bu siteye yükleyebiliyor ve potansiyel müşterilerine bu site üzerinden ulaşıyor. Sitede bulunan Muhasebe/ Erp Entegrasyonları otomatik faturalandırma yapılabilme imkanı doğuruyor. Firmalar doğru kategori belirledikten sonra ürünler otomatik olarak eşleşerek müşterilerin karşısına çıkıyor. Sitenin fiyat karşılaştırması sayesinde en uygun fiyatları da belirleyebilme imkanı bulabilirsiniz. Aynı zamanda site sayesinde firmalar; kategori bazlı oranlama, seçenekli ürün yönetimi, tedarikçi bazında oranlama, sipariş yönetimi, müşteri yönetimi, müşteri yönetimi, dakikada bir sipariş entegrasyonu gibi imkanlara kavuşabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptığınızda rakiplerinizin bir adım önüne geçmiş olacaksınız. Hepsiburada gibi diğer pazarlama sitelerinden de faydalanmanız ürünlerinizin anında satılmasına olanak verir. Entegrasyon işlemleri ile ilgili ayrıntıları özellikle e-ticarete yeni atılan kesimin ayrıntılı bir şekilde takip etmesi gereklidir. Firmaların müşterilerine ulaşma yolunda atabileceği farklı adımlar vardır. Bu adımlardan biri olan Hepsiburada entegrasyonu bizim bugünkü konumuz oldu. Sizlerde karlı satışlar yapmak istiyorsanız mutlaka bir siteyle entegre işlemleri başlatın.