N11 Entegrasyonu

EPazarSoft ÜRÜNLER N11 Entegrasyonu
n11

N11 ENTEGRASYONU

N11 Entegrasyonu Nedir?

Web literatüründe entegre kendi siteniz ile başka bir siteyi uyumlu hale getirmek demektir. Buda kendi e-ticaret sitenizi başka bir ticaret sitesiyle bütünleştirmek anlamına gelir. Bu siteler arası çalışma kullanıcılara iki taraflı başarı ve kazanç getirmektedir. E-ticaret yapan firmalar arasında entegrasyon türleri arasında en çok tercih edilen ise pazar yeri entegrasyonudur. Bu bütünleşmenin amacı e – ticaret sitenizdeki ürünlerin büyük pazarlarda aynı anda satışını sağlamaktır. Ürünlerinizi N11, Gitti Gidiyor, Trendyol, Hepsiburada, Çiçek Sepeti gibi popüler dijital pazarlarda aynı anda satabilme imkanınız vardır. Bu da sizin tek bir tuş ile birden fazla tüketiciye ulaşmanızı sağlayacaktır. Tüm kitlenizi elinizde tutacağınız gibi yeni kitlelere de kapı açmış olacaksınız. Dahası ticaret olarak da oldukça kazanç sağlayacağınız bir yöntemdir.

N11 Entegrasyonunun Faydaları Nelerdir?

Nihai tüketicilerin bir kısmı alışverişini sanal pazarlardan yapmaktadır. Sanal pazarlar bilinilirlik ve bireysel eticaret girişimcilerine göre çeşitliliğinin fazla oluşu vs.gibi artıları ile her geçen gün artan bir  tüketici kitlesine sahip olmuştur. Bununla birlikte konforlu alışveriş de sanal pazarlara yönelimli arttırmıştır. Son dönemlerin en kazançlı ticaret adresi olan pazaryeri entegrasyonu alt yapıları büyük dijital pazarlarda ürünlerinizi satabilmenizi sağlamaktadır. Bu durumu çözmek için karşınıza çıkan N11, markalaşma sürecinizi tamamlayamadığınız günlerde ürünlerinizi satabileceğiniz güvenilir sitelerden biridir. Üstelik hitap ettiği, ulaştığı tüketici sayısı ile kitlesi bakımından da e-ticaret müşterileri için büyük avantajlar sağlamaktadır. Oluşumunu tamamlayamamış firmaların ürünlerini yayınlayabilecekleri en doğru yer pazaryerleridir. Ürün tanıtımı için ilk başlarda tüketici tarafından kabul görmüş ve güvenli olduğuna inandıkları bir site üzerinden yapmak size de güvenilirlik katacaktır. Markalaşma yolunda sermaye biriktirmek için ve kendi ürünlerinizin bilinirliğini arttırmak için N11 entegrasyonu yapılmalıdır. Kendi ürünlerinizi e-ticaret yoluyla N11 entegrasyonu yaptığınızda artık sizlerde satışa başlamış olacaksınız. Tabi bunlar için bilmeniz gereken bazı hususlar var. Öncelikle ürün kataloglarını iyi hazırlamak ve kategorileştirmek için ürün satışında büyük değişimler yapmalısınız.

N11 entegrasyonunun sizlere sağlayacağı yararlardan biri de anlık ürün girişidir. Bunun yanında hızlı fatura kesme işlemlerini tek bir panel üzerinden görme imkanınız da olacaktır. E-ticareti tek bir panel üzerinden yürütmenin kolaylıklarına ayrıcalıklarına sizler de kapılarınızı açın. Siparişlerinizin anlık kontrolleri ya da anlık fatura kesimi de N11 pazar yerlerinde yaşayacağınız kolaylıklardan birkaç tanesi olacaktır.

N11 Entegrasyonu Nasıl Yapılır?

E-Ticaret sitenizi N11 sanal pazar yerine entegre yapmak istiyorsanız bazı konularda bilgi sahibi olmanız gerekir. Daha sonra N11 tarafından erişim bilgileri almanız gerekmektedir. Bu erişim bilgilerin adı App Key ve App Secret bilgileridir. Ardından yapacağınız işlem karşınıza çıkan kaydet butonuna tıklayıp bu adımı sonlandırmak olacaktır. N11 entegrasyonda kendi ürünlerinizi belli bir şablon ile N11’e eklemelisiniz. Bu şablonu N11 şablonlar bölümünden elde edebilirsiniz. Şablon ismi ile ürünlerinizi bir şablon altında tutabilirsiniz, ürünün kargo ile ulaşacağınız süreyi belirleyebilirsiniz, satış fiyatını belirleyebilirsiniz varsa eğer indirimlerinizi buradan gösterebilirsiniz ve ürünün altına yazacağınız alt başlıkları buradan ekleyebilirsiniz.

Diğer bir adım ise N11’in kategori eşleştirme sihirbazı butonu ile sitenizdeki ürün kategorisi ile N11’deki ürün kategorisini eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleşmeyen ürünler siteye aktarılamayacaktır. Bu bağlamda bu işlem son derece önemlidir.  Bunun yanında yine kategori eşleştirme sihirbazı butonu ile eşleşen tüm ürünleri liste şeklinde görebilirsiniz. Aynı zamanda ürünlerinize özellik ekleyebilirsiniz. Bu neden ile   aktarma yapacağınız  ürünleri belirlemeniz gerekmektedir. Çoklu ürün güncellemesi ile de dilediğiniz ürünü ve markayı N11 entegrasyonu kullanımı ile aktifleştirip güncelleyebilirsiniz. Bunun için de izleyeceğiniz yol ise şu şekilde olacaktır ürünler – çoklu ürün güncelleme – kategori tabanlı güncelleme. Tüm bu işlemler yapıldığında son olarak entegrasyonlar- N11 entegrasyonu bölümünden aktarımı başlat butonuna tıklayarak işleminizi tamamlamış olacaksınız. Artık sitenizdeki ürünler N11 pazarında satışa hazır hale gelmiş olacaktır. Aktarma işleminiz bittiğinde mailinize gelen bir bildirim ile aktarımları görebilirsiniz. Ve işlemleriniz bittiğinde artık satışınız ile ilgilenebilirsiniz.

N11 Api Entegrasyonu sayesinde dilediğiniz tedarikçilerle çalışabilir ve e-ticaret sitenizde kendinize ait olan ürünleri panelimize aktarabiliriz.Dilerseniz E-ticaret paketimiz üstünden dilerseniz fiziki mağazanızdan satış yapıyorsanız manuel servislerimiz sayesinde panele ürünlernizi ekleyip n11 Mağazanıza veya Mağazalarınızda satışa sunabilirsiniz. N11 mağazanızda oluşan siparişleri gözlemleyebilir siparişlerin tüm aşamalarını sistemizden takip edebilirsiniz. Muhasebe entegrasyonu sayesinde, Muhasebe ERP Entegrasyonu ile yazılımınıza otomatik faturalarınızı işletebilirsiniz.

 • Otomatik davranışlar, saat başı otomatik ürün gönderimi
 • Ürün yönetimi, ürünle alakalı (xml’den gelen) tüm alanların kişiselleştirilmesi
 • Tedarikçi bazında oranlama
 • Tedarikçi bazında html açıklama
 • Tedarikçi bazında teslimat yönetimi
 • Ürün barkod yönetimi, barkodları aynı olan ürünlerin algılanması ve N11 Mazağazanızda fiyatı en uygun olanın satışa çıkarılması
 • Varyantlı ürün yönetimi
 • Seçenekli ürün yönetimi
 • Kategori bazlı eşleme ağaçlandırma yapısına göre
 • Kategori bazlı oranlama
 • Kategori bazlı html açıklama
 • Kategoriye bağlı teslimat yöntemleri
 • Ürün bazlı otomatik toplu spec atama
 • Sipariş yönetimi (tüm mağazalar)
 • Müşteri yönetimi (tüm mağazalar)
 • Dakikada bir sipariş entegrasyonu
 • Otomatik kargo entegrasyonu
 • Otomatik toplu / tekli muhasebe / erp entegrasyonu
 • Otomatik toplu mail gönderimi