Trendyol Entegrasyonu

EPazarSoft ÜRÜNLER Trendyol Entegrasyonu
trendyol

TRENDYOL ENTEGRASYONU

 Trendyol Entegrasyonu Nedir?

Trendyol son dönemlerin en popüler alışveriş sitesinden biridir. Her gün binlerce alışveriş sever bu siteden alışverişlerini yapmaktadır. Bunun yanında ülkemiz ve dünya bir salgın hastalık ile verdiği mücadele kapsamında kalabalık yerlerden uzak durmaktadır. Çok mecbur olmadıkça dışarı çıkma eylemini de gerçekleştirmemek gerekmektedir. Bu bağlamda tüketicileri evlerinden çıkmadan alışveriş yapmaya yönelten bu siteler müşteriler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Bu bağlamda sanal pazarlardan alışveriş ve ihtiyaç karşılama oranı oldukça artmıştır. Bu sebeple e-ticaret kullanıcıları markalaşma süreci öncesi sermaye biriktirmek ya da adını duyurmak için bazı sitelerin pazarında kendi ürünlerini satmaktadırlar. İşte buna entegrasyon denir. Kendi ürününü güncel ve çok tıklanan sitelerde gösterdiğiniz hem sermayeniz artmış olacak hem de marka olma yolunda adım atmış olacaksınız. İşte Trendyol entegrasyonu bu hususta aranan bir adrestir. Hitap ettiği kitlenin büyüklüğü sizin için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Trendyol Entegrasyonu’nun faydaları nelerdir?

Trendyol Api Entegrasyonu ile ilk olarak ürünlerinizi toplu görme ya da listeleme hususunda büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanında satışınızın takibinde büyük kolaylık sağlamıştır. Devamında hızlı faturalandırmanın nimetlerinden de faydalanabilirsiniz. Trendyol Entegrasyonusindeki amacınız satışlarınızı tek bir panel üzerinden görmektir. Bu da zamandan yapılan en güzel tasavvuftur.

Trendyol çatısı altında sınırsız ürünlerinizi sanal pazarlarda satabilirsiniz. Ürünleriniz ne kadar çok sitede görülürse kazancınız o kadar artar.

Ürünlerinizin sipariş eden tüketiciler hakkında bilgileri sistemin saklıyor ve raporluyor oluşu da herhangi bir sıkıntıda nereye başvuracağız konusunda fikir sahibi olmanızı sağlar.

Ürün satışında bilinirlik ve güvenilirlik çok önemlidir. Bilinmek için de güvenilir bir sistemim alt bünyesinde satış yapmanızda daha doğru ne olabilir ki? Bu entegrasyon birçok kanaldan satış yapmanız anlamı taşımaktadır. Üstelik bu kadar büyük alışveriş ağı ile baş etmek de son derece kolaydır. Birçok dijital pazarı tel bir ekrandan hızlıca yönetim ürün satışından, kalan stoklardan haberdar olmuş olmanızı sağlar. E-ticaretinizi Trendyol’a Entegrasyonu yaptığında tek bir tuşla kaç kişiye hitap edeceğiniz bilinen bir gerçektir. Sanal pazarların en önemli olayı reklamdır. Sizin de böyle bir sitede satış yapmanız için reklamınız olur ve kolay yoldan tanınmanın en güzel yoludur.

Trendyol Entegrasyonu nasıl yapılır?

Öncelikle bir e-ticaret alt yapısı almanız gerekir. Daha sonra kendi adınıza bir siteniz olmalı. Daha sonra Pazaryeri entegrasyonu sürecine geçilmeli. Bu şirketlerden biri de Trendyol’dur. Bir kullanıcı kitlesi olan bu pazarın güvenirliği çatısında kendi ürünlerinizi satabilme imkanı bulabilirsiniz. Trendyol’un Entegrasyonu sayfasından şablonlar oluşturmanız ile işleme başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi kolay bulunacak şekilde excelden kategorileştirmelisiniz. Ürünlerinizin bir barkoda sahip olması bu süreçte oldukça önemlidir. Kısacası bir e-ticaret şirketiniz olmak zorunda. Sonra yüklemek istediğiniz ürünleri seçince Trendyol pazarına yükleyebilirsiniz. Değinilmek istenilen diğer bir husus ise Trendyol’a ürün yerleştirmek isteyen genç girişimciler bu adımı 4 şekilde yapabilir. Bir excel dosyası ile ürün yükleyebilirsiniz. Siteye koymak istediğiniz her ürün için bir kategori dosyası hazırlanılması şarttır ya da ürün ekleme yapabilirsiniz. Diğer bir adım da ürünün barkod numarasını girmeniz ile gerçekleşebilecek bir adımdır.  En son adım da ürünü elle girmektir ancak u yöntemin en büyük sıkıntısı ise zamanı kaybetmek olacaktır. Tek tek ürünlerin barkodunu yazmak çok fazla zaman alır. Bu konuda hızlı olabilirseniz şanslısınız demektir.

Dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Öncelikle ürünlerinizi daha iyi tanıtmak için kullanacağınız görsel, Trendyol ‘a uyumlu bir görsel mi? Bu sorunun cevabı son derece önemlidir. Yüklenen ürünün açıklaması oldukça net olmalıdır ve görseliniz ile ürün adı arasındaki farkın çok büyük olmayışına dikkat etmelisiniz. Ürünlerinizi kategorileştirirken oldukça hassas davranmalısınız. Müşteri için aradığını nerede bulacağını bilmek kalitenin bir göstergesidir. Diğer bir yanda ise rakip firmalarının önüne geçmek için kampanyalar ya da indirimler yapmanız çok önemlidir. Bu müşterilerin yönünü size çevirmesini sağlayacaktır.

 Trendyol Api Entegrasyonu sayesinde dilediğiniz tedarikçilerle çalışabilir ve e-ticaret sitenizde kendinize ait olan ürünleri panelimize aktarabiliriz.Dilerseniz E-ticaret paketimiz üstünden dilerseniz fiziki mağazanızdan satış yapıyorsanız manuel servislerimiz sayesinde panele ürünlernizi ekleyip Trendyol Mağazanıza veya Mağazalarınızda satışa sunabilirsiniz. Trendyol mağazanızda oluşan siparişleri gözlemleyebilir siparişlerin tüm aşamalarını sistemizden takip edebilirsiniz. Muhasebe/Erp Entegrasyonlarımız sayesinde, Muhasebe ERP Yazılımınıza otomatik faturalarınızı işletebilirsiniz.

 • Otomatik davranışlar, saat başı otomatik ürün gönderimi
 • Ürün yönetimi, ürünle alakalı (xml’den gelen) tüm alanların kişiselleştirilmesi
 • Tedarikçi bazında oranlama
 • Tedarikçi bazında html açıklama
 • Tedarikçi bazında teslimat yönetimi
 • Ürün barkod yönetimi, barkodları aynı olan ürünlerin algılanması ve Trendyol Mağazanızda fiyatı en uygun olanın satışa çıkarılması
 • Varyantlı ürün yönetimi
 • Seçenekli ürün yönetimi
 • Kategori bazlı eşleme ağaçlandırma yapısına göre
 • Kategori bazlı oranlama
 • Kategori bazlı html açıklama
 • Kategoriye bağlı teslimat yöntemleri
 • Ürün bazlı otomatik toplu spec atama
 • Sipariş yönetimi (tüm mağazalar)
 • Müşteri yönetimi (tüm mağazalar)
 • Dakikada bir sipariş entegrasyonu
 • Otomatik kargo entegrasyonu
 • Otomatik toplu / tekli muhasebe / erp entegrasyonu
 • Otomatik toplu mail gönderimi