Korona süreci yaşam tarzımızda birçok değişikliğe sebep olduğu gibi alışveriş alışkanlıklarımız da e-ticaret ile kökten değişti. Pandeminin sürecinde artan internet alışverişi, e-ticaret sitesi açmak konusuna olan ilgiyi yükseltti. E-ticaret paketleri ile alışveriş son 7 ay içerisinde sürekli olarak yükseldi ve yüzde 1400 arttı. Müşteriler artık fiziki işletmelerden daha çok internet alışveriş sitelerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Pandemi sürecinde ticaretle uğraşan satışçılar online mağaza açarak sayısız avantaja sahip olacak.

İnternet alışverişi mağazaya göre düşük maliyetli

Pandemi dünya genelinde en çok ekonomiyi etkiledi. İleriki döneme dair ne olacağı ise hala belirli değil. Şirketler için daha iyi bir para planlaması yapmak önemli bir durum haline geldi. İşini fiziki olarak yapan bir ticaretçi için düzenli olarak ödemesi gereken kira ve stopaj bedeli, satış ekipmanları, dükkan giderleri, satış personeli maaşları, sigorta masrafları faturalar gibi pek çok ödeme bulunmakta. Online mağazada ise bu fiziki harcamalar hiçbiri yapmak zorunda kalmayacaksınız. Online mağazanız için çalışan çalıştırmanız gerekse bile uzaktan iş yürütebilmeye uygun bir sektördür.

İnternet alışveriş sitesi oluşturmanızın maliyeti için çok büyük harcamalar yapmanız gerekmez. IdeaSoft E-ticaret Paketleri’nden işinize en uygun olan e-ticaret paketini seçtiğiniz zaman, pek çok avantajı da elde etmiş olursunuz. Domain ve hosting, güvenlik sertifikaları, ücretsiz ve kaliteli mobil uyumlu temalar, anlaşmalı uygun kargo seçenekleri, güvenli ödeme yapma ve daha avantaj sizlerin önüne getirilir.

İnternet alışveriş sitesi ile müşteriler ile günün her saati iletişimde olabilirsiniz

Günümüzde alışverişimizin neredeyse tamamını e-ticaretten yapıyoruz. Bu durum da müşterilerin günün her saati online alışveriş yaptığını önümüze seriyor. İster günün erken saatlerinde ister gecenin bir yarısı yapma özgürlüğü müşterilere cazip gelmekte. Her müşterinin alışveriş yapacak oluşan boş vakti farklı olabilir. Müşterilerin istediği zaman online mağazanıza girip alışverişini yapabilmesi oldukça önemli bir avantaj. Online siteniz 7/24 açık kalabildiği için sürekli satış potansiyeline sahipsiniz ayrıca bir güvenlik görevlisine ihtiyacı yoktur.

Bir konum ile sınırlı kalmayın

İnternet alışveriş sitesi sayesinde Türkiye’nin her şehrine satış yapabilirsiniz. Online mağazanız e-ihracat yapmanız için oldukça önemli bir basamaktır. İş alanınızı büyütmek ve yurtdışına satış yapmak için online mağazanız hizmet sunduğu alanları çoğaltmak için en iyi aracınız olacaktır. Dünyanın her ülkesindeki hedef kitlenizin sizi keşfetmesi imkanına sahip olabilirsiniz.

Yurtdışına satış işine girerek markanızın dünya çapında tanınır olmasını ve lokal rakiplerinizden çok daha önce kar elde etmenize yardımcı olacak. IdeaSoft’un geliştirdiği IdeaExport online mağazanızdaki ürünleri yurtdışına satarak gelirinizde belirgin bir artış olmasını sağlar.

E-ticaret ile görünür ve ulaşılabilir olmanız daha kolaydır

Fiziki mağazanızda müşteri kitleniz, sadece o mağazaya yakın olan kişilerle sınırlıdır. Fakat online ticarette durum çok farklıdır her zaman sınırları genişletebilirsiniz. Fiziki mağazanızda sunabileceğiniz ürün sayısı sınırlıyken online mağazanızda ürünlerinizi istediğiniz kadar sunabilir ve çeşitlendirebilirsiniz. Fiziki mağazanızda bir müşteriye tekrar ulaşıp satış yapma olasılığınız oldukça düşükken online mağazanızda alışveriş yapan bir müşteriyi yeniden satış yapmanız çok daha kolaydır. Reklam çalışmaları yaparak bu işi halledersiniz.

E-ticaret sitenizi yönetirken başkasına ihtiyacınız olmaz

E-ticaretin en çok faydalarından biri, çalışan konusunda serbest olmanızdır. İnternet alışveriş sitelerinin fiziki işletmelere göre çok daha az personel ihtiyaç vardır. Bir e-ticaret sitesini tek başınıza kurabilir ve tek başınıza yönetebilirsiniz. Siteniz büyüdüğünde ve desteğe ihtiyaç duyduğunuzda çalışma arkadaşları bulup ve onlara esnek bir çalışma imkanı sunabilirsiniz.

İlgi çekici görsel ve içeriklerle dikkat çekebilirsiniz

İnternet alışveriş siteleri daima gelişime ve yeniliğe açıktır. İlgi çekici ürün fotoğrafları, satın almaya teşvik eden içerikler ve tasarımlarınız sitenize yükleyerek müşterilerin dikkatini çekebilirsiniz. E-ticaret sitenizde bir blog alanı kurarak bu alanda hem ürünlerinizi tanıtıp hem de hedef anahtar kelimelerinizi burada kullanarak sitenize organik olarak müşteri çekebilirsiniz.