Instagram’da etkileşim e-ticaret sitesi açısından oldukça önemli bir durumdur. İnstagram içeriklerinin önemi etkileşimin yüksek ve fazla olması etki alanınızın o kadar genişlemesi anlamına gelmektedir bu bağlamda yapacağınız en doğru hareket bazı taktikler ile Instagram hesabınızı daha etkin ve etkili hale getirmek olacaktır. Bunun yanında takipçileriniz ile olan iletişiminiz de etkileşiminizi yeniden canlandıracak ve hep etkileşimi diri tutacaktır. Elbette ki iyi bir etkileşim kendine has bazı kurallar gerektirmektedir. İçerik ve paylaşım stratejileri çoğu ürün satışı için oldukça önemli bir etken haline gelmektedir. Kullanıcının ilgisini çekmek dikkat çekici paylaşımlarda bulunmak Instagram’daki adresinizin etkileşim kalitesini arttırmaktadır. Merak edenler için kısa bir etkileşim listesi sayfamızda bulunmaktadır.

Hitap Edeceğiniz Kitleyi İyi Analiz Edin

instagram içeriklerinin önemi için Asıl mesele budur aslında, sesleneceğiniz hitap edeceğiniz kitleyi iyi analiz etme ve doğru tanıyabilmektir. Çünkü yapacağınız paylaşımlar doğrultusunda ilgisi olan kullanıcılar takipçiniz olacaktır. Bunun yanında hedef kitlenizi iyi analiz etmek, takipçilerin beklentilerini karşılamak Oluşturacağını içeriklerde planlama yapmak ve paylaşım stratejileri oluşturmakta oldukça önemli bir noktadır. İzleyeceğiniz yol ve yöntemde ilk olarak bu doğrultuda ilerlemelisiniz.

Düzenli ve Sık Paylaşım Yapanın Etkileşimde Rolü

İnstagram içeriklerinin önemi paylaşım sıklığınız oldukça önemli olup bunun yanında yapacağınız paylaşımların düzeni de bir o kadar önem arz eden bir durumdur. Ne kadar düzenli bir paylaşım yaparsanız takipçilerin gözünde o kadar kaliteli durmuş olursunuz. Bunun yanında düzenli paylaşım beraberliğinde mutlaka etkileşim getirmektedir. Aynı zamanda sık paylaşım yapmak sayfanızı güncel ve popüler gösterecektir. Şöyle ki ilk paylaşım ile son paylaşımınız arasındaki gün fazla olursa takipçiler sizi unutabilir ya da sayfanın kullanılmadığını düşünebilir. Hatta sosyal platformlar hız üzerine inşa edilmiş olup her bir boşlukta yeni bir sayfa bulmak oldukça olası bir durumdur ki bu sebeple bir an bile boşluk bırakmadan etkileşim sağlamanız gerekecektir.

Yapacağınız İçerik Açıklamaları Kullanıcıları Belli Bir Etkileşime Sevk Etmelidir

İnstagram içeriklerinin önemi doğru içerik paylaşımı yapmak kadar doğru bir içerik yazısı yazmak da önemlidir. Yazdığınız bu içerik yazıları takipçileri belli bir etkileşime sevk etmelidir ki bu etkileşim takip et butonu olacağı gibi bir sohbet konusu da açmak olabilir. Ne çok etkileşime sebebiyet verirseniz paylaşım ve içerik yazılarınız sizler için o kadar doğru bir hareket olacaktır. Bunun yanında sosyal bir mecra olan Instagram adresleri günümüzde oldukça çok fazla vakit harcanan bir platformdur ve bu bilinçle hareket edildiğinde kullanıcıların iyi vakit geçirmeleri sağlanmalıdır.

Hashtag Stratejisini Doğru Kullanın

Hashtag dediğimiz mesele instagramdaki durumların paylaşım şekli olarak görülebilir. Bu hashtagleri doğru kullanmak ve paylaşımları buna göre hazırlamak hedef kitlenizi arttıracağı gibi daha fazla tüketicilere ulaşmanızı sağlar. Ayrıca keşfet bölümünden güncel hashtagleri görebilir ve bunlardan yola çıkarak konular takip edilebilir.

Kurumsal Değil Gerçek Birey Gibi Davranın

İnstagram içeriklerinin önemi; İnstagram kullanıcıları diğer sosyal paylaşım platformlarından farklı olarak karşılarında bir e-ticaret için kurumsal sayfa değil samimi ve dürüst bir sayfa görmek isterler. Bu sebepten kaynaklı olarak yapacağınız paylaşımları samimi ve cana yakın bir dille yaparsanız kişiler sizi daha yakın bulacaktır. Böylece başka markalara yönlenmeden sizi benimseyecek ve sizden alışveriş yapacaklardır.

Video İçeriklerine Öncelik Verin

İnstagram son zamanlarda video ve görsel içerikli paylaşımları daha fazla destekler duruma gelmiştir. Hal böyleyken kullanıcılar da görsel ve video odaklı hashtagleri daha fazla beğenmekte ve bu sayfalara daha fazla abone olmaktadır. Sizin de paylaşımlarınızı video odaklı Olması durumunda takipçi listeniz de kabarık olacaktır.

İnstagram Hikayelerini Gözardı Etmeyin

Hikayeler instagram Kullanıcılarının alışkanlıklarıdır bu sebeple hikaye paylaşımını düzenli yaptığınız taktirde hep göz önünde ve popüler kalacaksınız.

Hikaye Özelliklerini ve Eyleme Çağrıları Kullanın

Hikayelerinizde özellikle sunulan yüzlerce eğlenceli özellikleri kullanın monoton ve sıkıcı paylaşımlardan uzak durun. Özellikle giftler, fon müzikleri sıkça kullanın. Yapacağınız yorumlarda atacağınız durumlarda kişileri eyleme çağırın bu sizi popüler ve göz önünde tutacaktır.