E-ticarette Snapchat Rehberi

Snapchat; platform üzerinden kullanıcıların birbirlerine ses, fotoğraf, mesaj ve video göndermelerine yarayan popüler bir sosyal medya platformudur. Genellikle genç neslin yakın çevreleriyle veya tanımadığı kişilerle etkileşim kurmasına yarayan Snapchat, e-ticaret firmaları için de oldukça önemlidir. Biz de bu yazımızda Snapchat hakkındaki önemli bilgileri ve e-ticarette Snapchat kullanımını sizlerle paylaşacağız. Sizler de yazımızdan yararlanarak, Snapchat platformunu e-ticaret sektöründe aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Snapchat hesabı oluştururken öncelikli olarak yapılması gerekenlerden biri Snapchat platformunu indirmektir. Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda Play Store; IOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise App Store aracılığıyla Snapchat’i indirebilirsiniz. Snapchat’i indirdikten sonra birtakım bilgileri doldurarak Snapchat hesabı oluşturabilirsiniz. Bu bilgiler şunlardır;

 • Kullanıcı adı
 • E-posta adresi
 • Şifre
 • Doğum tarihi
 • Telefon numarası

Bu bilgileri doldurduktan sonra belirttiğiniz telefon numarasına doğrulama kodu gelecektir. Doğrulama kodunu Snapchat ekranına yazarak hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Böylelikle Snapchat’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

E-ticarette Snapchat Hesabı Oluştururken Nelere Dikkat Edilir?

E-ticarette Snapchat platformunu kullanmak isteyen firmaların Snapchat hesabı oluştururken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar şunlardır;

 • E-ticaret firmaları Snapchat’te hesap oluştururken bir kullanıcı adı belirlemelidir. Kullanıcı adlarının daha sonra değiştirilemeyeceğini bilerek hareket edilmelidir. Bu nedenle uzun vadede kullanılacak bir isim tercih edilmelidir. Aynı zamanda e-ticaret markanızın adını kullanacağınız için daha önce bir kişi ya da firma tarafından kullanılmadan hesabı almanız gereklidir.
 • Snapchat hesap doğrulama, şifre sıfırlama ve hesap silme gibi durumlarda telefonunuza veya e-posta adresinize bir doğrulama kodu gelmektedir. Bu nedenle Snapchat hesabı oluştururken e-posta ve telefon numaranızı doğru bir şekilde vermeniz gereklidir.
 • E-ticaret firmaları Snapchat hesabı oluştururken ad ve soyadlarının yeniden değiştirilebileceğini bilmelidir.

Sizler de e-ticaret firmanız için Snapchat hesabı oluştururken sıraladığımız hususları dikkate almalısınız. Bu hususlar dahilinde Snapchat hesabınızı doğru bir şekilde oluşturacağınız için sonrasında hesabınızı silmek veya değiştirmek gibi herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

Snapchat Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Snapchat hesabı oluşturacak olan e-ticaret firmaları, hesap oluştururken bir görünen ad ve kullanıcı adı belirlemek zorundadır. Bu noktada bilinmesi gereken, kullanıcı adlarının değiştirme işleminin yapılamamasıdır. Çünkü Snapchat politikası gereğince kullanıcıların güvenliğini korumakla yükümlüdür. Ancak Snapchat kullanıcıları görünen adlarını değiştirebilmektedir. Görünen adlarını değiştirmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları izlemelidir:

 • Öncelik olarak Snapchat hesabına giriş yapılmalıdır.
 • Ardından sağ üst köşede bulunan ayarlar kısmına tıklanmalıdır.
 • Ayarlar kısmından sonra ilk sırada yer alan ‘AD’ ve ‘SOYAD’ bölümüne kullanmak istenilen bilgiler girilmelidir.
 • Bu bilgiler isteğe bağlı olarak daha sonra da değiştirilebilmektedir.

Bunların yanı sıra Snapchat’te görünen adınızı kaldırabilmeniz de mümkündür. Snapchat panelinin alt bölümünde yer alan ‘İsmi Kaldır’ bölümüne tıklayarak profilin isimsiz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Snapchat Hesap Nasıl Silinir?

Snapchat’te hesap oluşturan kişi veya e-ticaret firmaları bazı nedenlerden dolayı hesaplarını silmek istemektedir. Bu durumda öncelikli olarak bilinmesi gerekenlerden biri hesap silme işleminden sonraki 30 gün içerisinde aynı hesapla giriş yapılmaması gerektiğidir. Snapchat kullanıcıları 30 gün içerisinde hesaplarına girmedikleri takdirde hesapları silinmektedir.

Snapchat hesabını silmek isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları izlemelidir:

 • Snapchat hesabını silmek isteyen kullanıcılar öncelik olarak kullanıcı adlarını ve şifresini girerek hesaplarına giriş yapmalıdır. Ardından akıllı telefon veya bilgisayar aracılığıyla Snapchat hesap silme linkine tıklanmalıdır.
 • Snapchat bu link ile hesap silmeye yönelik bilgileri kullanıcılarıyla paylaşmaktadır. Bu bilgileri okuyan kullanıcılar hesaplarını silmekten eminse devam tuşuna basarak işlemi devam ettirmelidir.
 • Bu adımları izleyen kullanıcıların Snapchat hesapları silinecektir. Hesap silme işleminin ardından 30 gün içerisinde hesaba yeniden giriş yapılmadığı sürece hesap tamamen yok olacaktır.
 • Eğer hesap silme işleminden vazgeçildiği takdirde ise 30 gün içerisinde kullanıcılar hesaplarına giriş yaparak hesaplarını kurtarabilecektir. Böylelikle Snapchat hesaplarını yeniden aktif şekilde kullanabilecektir.