E-Ticaret son dönemlerin en popüler sanal dünyasıdır. Bu dünyanın bilinmesi gereken bazı uygulamaları vardır. Bu uygulamalar arasında video pazarlama da önemli bir konumdadır. Ama video süreç yönetimini iyi bilip takip etmek gerekir. E-ticarette videolu satış dönemi doğru yönetildiği takdirde video pazarlama oldukça büyük kazançlar getirecektir. Her yaştan ve her kesimden büyük bir video izleyicisi vardır ve her geçen gün bu sayı daha da artmaktadır. Kitleye en kolay ulaşım şekli elbette ki videodur. Ürününüzün öğrenilmesi, doğru tanıtılması ve talep edilmesi doğrultusunda en hızlı cevabı video izleyicisinden alabilirsiniz.

İçerik pazarlamada popüler oluşu ve etkileşimin yüksek olmasından kaynaklı video pazarlama yöntemi daha uzun yıllar kullanılacağına benziyor. E-Ticaret sitesi ile Eğer video çalışmalarınızı doğru bir strateji ile ilerletirseniz kazancın artmaması ve başarının gelmemesi mümkün değildir. Doğru teknik ve yöntemlerle bu alanı sürdürebilirsiniz. Ama bunu yanında tüm sosyal mecraları iyi takip etmeniz ve vaktinizin belli bir kısmını buralarda tanıtım yaparak geçirmenizi tavsiye ederiz. Tüm bunların yanında video pazarlamada nasıl etkin olunacağınızı bilmiyor iseniz sayfamız bu bilginin temini için buradadır. Video pazarlamada etkin olmanın yollarını sizler için derledik.

E-ticarette Videolu Satış Dönemi Dünyasında Etkili Olmanın Yolları

Eğer sizler de en kısa sürede müşterilerinizden dönüt almak istiyor iseniz bazı teknik ve formülleri kullanmanız gerekmektedir. Bu teknik ve formüller bazen videonuzun süresi, bazen görünüşü, bazen içeriği bazen de videonun yapısını tamamen değiştirmek ile ilgili olabilir. İşte bu formüller.

E-ticarette Videolu Satış Dönemi İçin Mobil Uyum

Yaşadığımız şu dönemde her şeyin mobil cihazlara uyumlu olmasını bekleriz. Farkında olmadan akıllı telefonlar hayatımızın büyük bir parçası haline gelmiştir. Her işimizi buradan halledip hayat kalitemizi arttırmaya çalışırız. E-ticaret paketleri fiyatları Bu bağlamda sosyal mecralarda geçirdiğimiz vakti akıllı telefonlar ile sağladığımızı düşünürsek mobil cihaza uymayan bir videonun izlenme oranı oldukça düşmektedir. Aynı zamanda açılan videonun kalitesine de dikkat etmek de büyük fayda vardır. Çözünürlük ve dosyaların optimize yapılması izlenme oranını büyük ölçüde yükseltecektir. Full HD ile 16:9 videolarınız formatları olmalıdır.

E-ticarette Videolu Satış Dönemi İçin Güncel kalmanın önemi

Güncel kalmak demek gündemi takip etmenin yanında hitap edeceğiniz kitlenin o zaman diliminde ilgisini çeken şeyleri bilmek demektir. Aynı zamanda güncel kalıp her sosyal platformda bulunmanız ve videonun paylaşımını yapmanız büyük ölçüde dönütler almanızı sağlar.

Video süreleri ve açıklamaları

Videolarınız hep aynı süre içermemek ile birlikte amacına göre bir süreye sahip olmalıdır. Örneğin tanıtım amaçlı yapılan video kısa ve öz olmalıdır. Burası bir ürünün kampanyasının ya da reklamının yapıldığı bölümdür.

Ama bir ürünün incelenmesi özelliklerinin alıcıya aktarılması için videoları ise uzun olmalıdır. Çünkü tüketici ürünü almadan önce ürünle ilgili her türlü bilgiye sahip olmak ister. Ürünün detaylı incelenmesi ne kadar profesyonelce yapılırsa satışı o kadar kolay olur.

Diğer bir husus ise videoların altına yazılan açıklayıcı bilgiler. Bunlara meta açıklamalar da denmektedir. Bu açıklamalar dikkat çekici olmalıdır. Bunun yanında ürün hakkında bilgi sahibi olmayı da desteklemelidir.

Videolardaki görselliğin önemi

E-ticarette videolu satış dönemi için videolarınızda görsellik ilk izlenim gibidir. Kullanıcı açar açmaz bir fikir edinmiş olur. Bu fikrin sizin lehinize olması için görselliğin ön plana çıkması gerekmektedir. Buna belli bir zaman ayırmanız yine videonuz için yararlı bir adım olacaktır. Seçtiğiniz görsel videonun izlenmesini etkileyecek faktör niteliğinde olmalıdır. Aynı zamanda arama motoruna da optimize durumda olmalıdır.

Kendi web siteniz ile koordine çalışmanın önemi

E-ticarette videolu satış dönemi için burada bilinmesi gereken unsur ise videolarınızı şahsi web sitenize de eklemeniz olacaktır. Bu sayede web sitenizi ziyareti eden kullanıcılar için görülme oranını yükseltmiş olacaksınız. Aynı zamanda bir koordineli göstermiş olursunuz. Bunun yanında yönlendirme linkleri faktörünü de unutmamak gerekir. Bu yönlendirme linkleri sosyal mecralarda oldukça popüler kullanılan bir uygulamadır.

Sonuç olarak yukarıda bahsedilen pazarlama metodunda video yöntemi,  bu stratejiler doğrultusunda kullandığınız Online satış yazılımları ürünün satışlarını ve bilinirliğini pozitif yönde etkileyecektir.