Küreselleşen dünya şartlarında artık ticaret bambaşka bir hal almış durumdadır. Yüz yüze yapılan ticaret artık yerini internet üzerinden yapılan E-Ticaret sitelerine bırakmaktadır. Bol çeşitliliğin ve uygun fiyat alternatiflerinin sunulduğu bu ticaret ile alıcılar her zaman daha avantajlı olmaktadır. Bu avantajlar daha çok insanın E ticaret uygulamalarına yönelmesini ve bu alanda önlenemez bir gelişmenin yaşanmasını sağlamaktadır. En çok kazandıran e-ticaret sitelerinin özellikleri de bu anlamda günden güne gelişme göstermektedir.

Bugün hizmet ve ürün satışı yapan her firma artık bir E ticaret sitesine sahiptir. Çünkü müşteriden gelen talepler bu doğrultuda ilerlemektedir. İnsanlar güvenilir koşullarda online olarak alışveriş yapmanın rahatlığını ve avantajlarını kullanmak istemektedir. Ve bunu sağlayabilen, bu gelişime ve değişime en uygun şekilde ayak uydurabilen firmalar ayakta kalmayı ve büyümeyi başaracaktır.

E ticaret hem alıcılar hem de satıcılar için her zaman en karlı sistemdir. Alıcılar uygun fiyat ve çeşitlilik arasında seçimler yapabilirken, satıcılar daha düşük maliyetlerle çok geniş bir müşteri kitlesine en hızlı şekilde ulaşabilmektedir. E ticaret ile bugün gelinen noktada yerel bir firma için bile artık ticaret bölgesel ve ulusal olmaktan çıkıp artık küresel bir sürece dönüşmüştür.

E-ticaret Siteleri İçin Rekabet

Bir satıcı için E ticaretin sunmuş olduğu çok geniş avantajlar olduğu gibi dezavantaj olabilecek durumlar da söz konusudur. Çok geniş bir pazar, çok geniş bir müşteri ağı büyük bir avantaj iken çok yoğun bir rekabetin de göstergesidir. Küresel ticaret beraberinde küresel bir rekabeti getirmektedir. Sisteme tutunabilmek ve büyüyerek yol alabilmek için rakiplerinizden her zaman bir adım önde olmayı başarabilmelisiniz. Ve bunu sağlayabilmek için de kaliteli bir E-ticaret sitesi ile sisteme dâhil olmalısınız. Çok kazandıran E ticaret siteleri genel bazı özelliklere sahiptir. Bu özellikleri sağlayan bir E ticaret sitesi, sizlerin sektördeki güvencesi ve garantisi olacaktır.

E-Ticaret Sitesi Tasarımı

Klasik olarak bildiğimiz ve yüz yüze yapılan alışverişlerde bir mağaza konsepti ve düzeni ne kadar önemli ise E-Ticaret için de site tasarımı o kadar önemlidir. Bir E-Ticaret sitesi hazırlatırken sitenizi her tür insanın inceleyeceğini düşünmeli ve bu nedenle her yaştan, her cinsiyetten, her eğitim düzeyinden kişilerin kolayca anlayabileceği bir formatta olmalıdır. E-Ticaret siteleri alanında yapılan birçok araştırma bulunmaktadır. Ve bu araştırmalarda site tasarımı kolay, anlaşılabilir ve kullanılabilir olan firmalardan daha çok alışveriş yapıldığı görülmektedir. Çok kazandıran E-Ticaret siteleri her zaman göze hoş görünen, renk seçimleri, sekmeleri ve dizaynları ile insanların ilgisini çekmeyi başarabilen sitelerdir.

E-Ticaret site tasarımı kadar site içeriği de çok önemlidir. Özellikle büyük hedefleri olan ve ulusal bir pazarla yetinmeyip uluslararası çapta da iş yapmak isteyen firmalar için yabancı dil seçeneği gerekmektedir. Tüm dünyayı size bir Pazar haline getiren E-Ticaret siteleri müşteri kitlenizi büyütmeniz ve onları satın almaya yönlendirebilmeniz için kapsamlı olmalıdır.

7/24 Müşteri İletişimi

En çok kazandıran e-ticaret sitelerinin özellikleri arasında müşteriye verilen güven de vardır. E-Ticaret sitelerinin en büyük dezavantajlarının başında güven sorunu gelmektedir. bazı müşteriler E-Ticaret uygulamalarını güvenli bulmadıkları için daha çok somut alışverişe yönelebilirler. Kimisi için ürünleri birebir görmek, her bir ürün için canlı bir müşteri danışmanından karşılıklı olarak bilgi almak ve canlı bir kasiyere bire bir olarak ödeme yapmayı uygun bulmaktadır. E-Ticaret siteleri üzerinden alışveriş yapan müşteri kitlesi içinse her zaman ulaşılabilir ve aktif bir müşteri destek hattı bu süreçte çok önemli bir detay olmaktadır. Ürünlerle, ödeme yöntemleriyle ve çok daha fazlasıyla ilgili akla gelen her soru için müşteri o an karşısında bir muhatap bulmak isteyecektir. Bunun için E-Ticaret sitesinde her an aktif olan bir müşteri destek ve soru uygulamasının olması o sitelerin daha güvenilir, daha kolay ulaşılabilir olmasını sağlamaktadır. Bu tür sitelerin her zaman çok kazanan siteler arasında olduğu bilinmektedir.

En çok kazandıran e-ticaret siteleri

Kolay Ödeme Sistemleri

E-Ticaret siteleri için en hassas olan alanlardan birisi ödeme bölümleridir. Online alışverişlerde siteniz üzerinden ürün özelliklerini çok iyi anlatmış olabilirsiniz, teslimat koşullarını yalın bir dille sunmuş olabilirsiniz. Ancak ödeme süreci tamamlanmadan gerçek bir müşteri ile karşı karşıya değilsiniz demektir. Bu nedenle E-Ticaret siteleri için her zaman kolay ödeme sistemleri kurgulanmalıdır. Sitenize giren tüm ziyaretçilerin gerçek birer müşteriye dönüşebilmesi için Tek Tıkla Ödeme ya da Kolay Ödeme gibi ibarelerle ve bu vaatleri destekleyen biri ödeme sistemi ile onları karşılamalısınız.

İçerik Kalitesi

E-Ticaret siteleri için gerekli olan en önemli pazarlama araçlarından birisi içeriklerdir. Başarılı bir içerik pazarlaması tüm E-Ticaret sürecini büyük ölçüde etkilemektedir. Bunun için hedef kitleye onların ilgisini çekecek içerikler sunmak ve böylece mark ile aralarında bir bağ oluşumunu sağlamak gerekmektedir. Çünkü müşterilerin güven duyabilmesi için bu gereklidir. Aksi halde kalitesi içerikler güven duygusunu azaltacak ve site trafiğini düşürecektir.

Bir E-Ticaret sitesinin çok kazandırması için gerekli olan tüm özelliklerin tek bir çatı altında toplanıyor olması gerekmektedir. Her anlamda tam bir hizmet ve tam bir destek alan müşteri için o site vazgeçilmez olacaktır. Firmalar için bu tür bir E-Ticaret sitesi oluşturmak ancak profesyonel bir destek ile mümkündür. E-Ticaret yazılımı yapan ve bu alanda daha önce binlerce farklı firmaya hizmet sunmuş olan deneyimli yazılımcılar bu başarıları elde edebilmektedir. Kaliteli bir E-Ticaret yazılımı yaptırabilmek için çok yüksek bedeller ödemeden, E-Ticaret paketi fiyatlarını inceleyebilir ve bu paket fiyatları üzerinden hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir yazılım hizmeti alabilirsiniz. E-Ticaret paketleri her tür firmanın ihtiyacına yönelik olarak farklı hizmet içeriklerinde sunulmaktadır.

En Önemli Özellikleri Altyapıları!

E-ticaret sitelerinin özellikleri, tüketici güveni ve iyi bir görünümü elde etmek bu süreçte sizler ve hedefleriniz için oldukça önemlidir. E-ticarette tüketiciler güvenilir firmalardan alışveriş yapmayı tercih ettiğinden dolayı güvenli bir altyapı seçmeniz gerekir. Bunun dışında, internet sitenizin kullanıcı deneyimini sağlayan hız ve müşterilerinizin sizi internet üzerinde bulmasını sağlayan SEO ayarlarının da olması gereklidir.

Sizlerde E-ticaret siteleri arasında yer almak istiyor ve ürünlerinizi stoksuz e-ticaret yöntemi ile satmak isterseniz stoksuz e-ticaret için yazdığımız yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğer kendi işinizi kurmayı istiyorsanız sizlere göre hazırlanmış Epazarsoft e-ticaret paketlerini online mağazanızı kurabilirsiniz. 15 Günlük deneme için demo talebinde bulunarak da hizmetlerimizi hemen deneyebilirsiniz.