Facebook Business Suite

Geçmişten günümüze en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri Facebook, gün geçtikçe gelişmeye devam etmekte. Facebook, geçtiğimiz günlerde yeni bir yönetim özelliğini kullanıcılarına duyurdu. Bu yeni gelen özellikle küçük işletmelere ait Facebook, Facebook Messenger ve Instagram hesaplarını tek bir platform üzerinden yönetmelerini kolaylaştırmayı amaçlayan Facebook, Business Suite adlı bir yönetim platformunda yayınladı. Sosyal medya sektöründe yenilikçi firmalar arasında gördüğümüz Facebook’un yaptığı bu girişimin çoğu şirket için oldukça büyük kolaylıklar sağlayacağı düşünülüyor.

İşletmeler ve Girişimciler için Sosyal Medya

Son dönemlerde sosyal medya platformlarında bulunan pazarlama ve reklam araçları işletme ve girişimciler için önemli bir araç haline geldi. Sosyal medya kısa sürelerde işletmeler için önemli bir açık Pazar merkezi haline geldikten sonra ise girişimciler bu departmanlara bünyelerinde yer vermeye başladı. Sosyal medyanın aktif bir şekilde kullanılmasını, geniş kitlelere ulaşmasını ve sosyal medya aracılığıyla daha fazla kişiye hizmet etmeyi hedefleyen şirketler içerik yönetimi ve içerik paylaşımı gibi konularda oldukça zaman kaybetmektedir.

Facebook’un yayınlamış olduğu Facebok Business Suite aracılığıyla şirketler Facebook, Messenger ve Instagram vb. sosyal medya platformlarını bir yerden yönetebilecek ve bu şekilde zaman kaybının önüne geçilebilecektir. Aynı zamanda Facebook Business Suite ile şirketler işletmelerine ait önemli güncellemelere ulaşılabilecek, gönderilerini zamanlayabilecek hatta bu platformlar üzerinden gelen etkileşim ve geri dönüşümleri de kontrol edebilecektir. Facebook Business Suite sahip olduğu bu özellikler sayesinde kısacası işletmeler içerisindeki performans ve zaman kaybının önüne geçilmesini sağlayacaktır.

Facebook Business Suite’in Sunduğu Özellikler

Facebook’un yeni özelliği Facebook Business Suite’in Facebook, Messenger ve Instagram vb. sosyal medya platformlarını tek bir platform üzerinden yönetme imkanı sağladığından bahsetmiştik. Bu da işletmelerine beraberinde zaman ve performans tasarrufu sağlıyor. Sağladığı tasarruflar sayesinde işletmeler kısa süre içinde farklı projelere odaklanabilecek ve birçok yeni projeyi hayata geçirebilecektir.

İkinci bir özellik olan güncellik ile Facebok Business Suite sayesinde işletmeler gelen etkileşimleri, bildirimleri, geri dönüşümleri tek bir yerden kontrol edebilecektir. Güncellik; işletmelerin müşteriyle daha hızlı bir şekilde etkileşime girmesine olanak sağlayarak işletmeler müşteriyle etkileşime girme sürelerini kısalttıklarında müşteri memnuniyetini de beraberinde getirecektir.

Facebok Business Suite içerisinde bulunan işletme sonuçları ile işletmeler Facebok ve Instagram yönetimlerinde kısa süreler içerisinde hangi kampanyaların nasıl işe yaradığını gözlemleyebilecek ve böylelikle kullanıcıların ne aradığını öğrenebilecektir. Bu durum ise işletmelere yeni pazarlama programı planlama, kampanya analizinde bulunma ve kampanya performanslarına göre aksiyon oluşturup yeni kampanya projelerine karar verme ve hayata geçirme konusunda yardımcı olacaktır.

Facebook’un hayata geçirdiği son yeni özellik Facebook Business Suite sayesinde işletmelerin performanslarının daha fazla artacağı düşünülmektedir. Sayfa yöneticisi ce içerik stüdyosu kullanmaktan ziyade iş etkileşimleri için kullanabilecek ve te bir panel üzerinden birçok platformun kontrolünü yapabileceğimiz yeni bir uygulamanın gündeme geldiğini söyleyebiliriz.

Whatsapp Uygulaması da Diğer Platformlar Arasına Girebilir

Geçtiğimiz günlerde Facebok tarafından Whatsapp’ın satın alındığını biliyoruz. Bununla birlikte Facebook Business Suite ile entegre edilme sürecine girildi. Kısa sürede Whatsapp’ı da bu platforma entegre edeceğini dile getiren Facebook, bu işlemi de tamamladığında işletmeler için büyük avantajları da beraberinde getirecek. Yalnızca bir panel üzerinden 4 farklı platform yönetimi yapabilecek olan işletmeler zamandan ve performanstan tasarruf sağlayabilecek ve daha basit bir şekilde müşteriyle iletişime sağlanabilecektir. Ayrıca e-ticaret için e-ticaret paketleri kullanarak e-ticaret sitesi yapabilirsiniz.

Küçük ve büyük çaplı işletmeler için sağladığı avantajlar açısından bir hayli önemli bir özellik olan Facebook Business Suite sayesinde sizler de işinizi daha kolay yönetebileceksiniz. Müşteri memnuniyetini üst seviyeye çıkaran bu yeni özellik sayesinde işletmenizde çalışanların zaman ve performans kaybının önüne geçebilirsiniz. Zamandan ve performanstan tasarruf yaparak da yeni projelere zaman ayırabilir ve farklı projeler üretiminde teşvik edici bir rol oynayabilirsiniz.