Fruugo’da Satış Yapmak

Elektronik ticarete olan ilginin artması, kendini geliştirmeye devam etmesi ve internet ortamından yapılan alışverişlerin gün geçtikçe çoğalması e-ticaret üzerinden alışveriş yapan kişilerin sayısında artışa neden oldu. Artık pek çok kişi ya kendi e-ticaret sitesini kurarak satışlarını yapıyor ya da e-ticaret pazaryerinde kendilerine mağaza açıp satışlarını yürütüyor. Tercihen e-ticaret sitesinde mağaza açmayı hedefleyen firmalar Amazon, Etsy ve Ebay gibi platformların aksine Fruugo’yu da seçebiliyorlar. Tüketicilerin ürün ve hizmet satın aldığı çevrimiçi alışveriş platformu olan Fruugo, perakendecilerin satışlarını yürütmesine ve alışveriş yapmak isteyenlerin de alışverişlerini yapmasına imkan tanıyor. Ayrıca bu platformu tercih edenler Amerika, Avrupa ve Asya kıtalarında bulunan pek çok ülkeye satış yapabilir. Özellikle de son zamanların en talep gören platformu arasında yerini alan Fruugo’da satış sağlamak isteyenlerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken hususlar bulunuyor. Sizlerde yazımızı okuyarak Fruugo hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fruugo’nun Sağladığı Avantajlar

Fruugo’yu tercih edenlerin çoğunun seçme nedeni güvenilir ve pek çok avantaj sağlıyor olmasıdır. Sağladığı avantajlar arasında:

  • Asıl merkezi İngiltere’de bulunan Fruugo, markaların birçok ülkede satışlarını yapmasına olanak tanır.
  • Farklı ülkelerde yapılan satışlarda kazanılan farklı para birimleri sayesinde markalar döviz geliri elde etmiş olur.
  • İngiltere’de çok tercih edilen bir platform olması sebebiyle tercih eden markalar Fruugo’nun bu marka bilinirliğinden yararlanır.
  • Birçok farklı kategorilerde ürün satışı yapmayı sağlar.
  • Fruugo’nun teknoloji açısından sürekli kendini geliştirmesi ve özellikleri arasında çeviri yapabilme özelliğinin de bulunması pek çok insanı kendine çekmeyi başarıyor.
  • Fruugo’da kampanyaların düzenlenmesi ile birlikte marka sahipleri indirimli ürün satışı yapabilme fırsatını yakalıyor.

Fruugo’nun birey ve şirketlere sağladığı avantajlar arasından en önemlilerini sizler ile paylaştık. Sizler de bu gibi avantajlardan yararlanmak istiyorsanız Fruugo’da mağaza açabilir ve ürünlerinizi satışa koyabilirsiniz.

Fruugo’nun Sağladığı Dezavantajlar

Fruugo, her ne kadar markalara güzel avantajlar sunsa da ne yazık ki pek çok dezavantajı da bünyesinde barındırmaktadır. Fruugo’nun sağladığı dezavantajlar arasında:

  • Fruugo, farklı ülkelere de açılmanızı sağladığı için stratejiler geliştirmenizi zorlaştıracaktır.
  • Fruugo’da kendi marka bilinirliğinizi oluşturmak sanıldığı kadar kolay olmayabilir.
  • Fruugo’da pek çok markanın bulunması sizi yeni rekabet ortamlarına sürükleyecektir.
  • Her pazaryerlerinde olduğu gibi Fruugo’da da komisyon karşılığında satışlarınız gerçekleştirilir ve bu durum karlılığınızda azalmaya sebep olur.

Fruugo’da satış gerçekleştirmek isteyenlerin avantaj ve dezavantajları kıyaslayıp kendilerine uygun karar vermeleri gerekmektedir.

Fruugo’da Mağaza Sahibi Olmak

Çevrimiçi ortamda satış yapmak için Fruugo’yu seçtiyseniz eğer öncelikle bu platformda bir mağaza açmanız gerekecektir. Fruugo’nun internet sitesine girerek bir başvuru formu doldurmanız istenir. Mağaza açma formunda sizlerden; koşul onayı, sizinle iletişime geçebilmek için bilgiler, şirketinize yönelik bilgiler, nakliye bilgileri ve teknik bilgiler gibi bilgileri doldurmanız istenir. Satışlarınızı yapabilmeniz için bu başvuru onayından geçmeniz gerekir.

Fruugo Satışlarınızı Arttırmak İçin Yapmanız Gerekenler

Fruugo platformunda satış yapmaya başladıktan sonra belli başlı stratejileri takip ederek satışlarınızda artış yaşayabilirsiniz. Çoğunlukla bu gibi durumlarda her marka kendilerine rekabetçi stratejiler geliştirmektedir. Bunu yapabilmek de rakipleri iyi analiz etmekten geçer. Ayriyeten talebin çok olduğu ürünlere yönelerek de satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Fruugo’da Satabileceğiniz Ürünler

Birçok farklı kategoride ürünlerinizi satma fırsatı sunan Fruugo’da satabileceğiniz ürünler arasında; giyim ve aksesuar ürünleri, sağlık ve güzellik, mobilya malzemeleri, ev dekorasyonları, oyuncaklar, elektronik eşyalar, iş araç ve gereçleri, evcil hayvan ürünleri, yiyecek ve içecek, taşıt malzemeleri ve sanat ile eğlence ürünleri yer almaktadır.