Bugünlerde internetten kıyafet satışı yapmanın en kolay yolları ayrıntılı bir şekilde araştırılıyor. Bizler de hayallerinize giden yolda sizlere destek olmak istedik. Hemen hemen birçok kişi kıyafet satışını internet ortamından yapmayı denemiştir. Bazen ikinci el kıyafetler satılır, bazen de resmi olarak kıyafet satışları başlar. Ancak kıyafet satmanın çeşitli yolları vardır ve bu yollar size ışık tutar. E-ticaret sitesi giysi satımı için çeşitli stratejiler geliştirilir. İlk başta bunlarla ilgili bilginiz olmayabilir. Ancak bu işe girmeyi düşünüyorsanız kesinlikle hangi stratejileri kullanacağınızı belirlemelisiniz.

İnternetten kıyafet satışı yapanlar son istatistiklere göre en fazla kazananlar grubundadır. Özellikle e-ticaret hacminin arttığı bugünler de çok daha fazla internet üzerinden satışlar gerçekleşmektedir.  En etkili kıyafet satışlarını nasıl yapabilirsiniz? Gelin bu sorunuza yanıt olalım.

Şirket Olun

İnternetten kıyafet satışı resmi bir şekilde yapmanız sizlere müşterilerin daha fazla güvenmesini sağlayacak ve daha fazla satış yapmanızı sağlayacaktır. Bu noktada bir şirket olmanız şarttır. Kıyafetlerinizi satın alan müşterilere fatura göndermek zorundasınız ve bunun için de bir şirket olmanız şart. Eğer bir şirketiniz yoksa bir şirket kurulumu noktasında destek almanızı tavsiye ederim.

E-ticaret Alt Yapınızı Oluşturun

İnternetten kıyafet satışı şirketini kurduktan sonra şirketinize ait bir satış siteniz olacak ve bu sitede güvenli bir alt yapı sistemi kurmanız gerekecek. Müşterilerinizin güvenli bir platformda olduklarını onlara hissettirmeniz gereklidir. Bu yüzden e-ticaret sitenizde güvenli bir ödeme alt yapısı kullanmanız en önemli konudur.  Aynı zamanda müşterilerin anında siparişlerini görebileceği kargo takip bölümünün de bulunması çok önemlidir. Müşterileriniz burada anlık olarak siparişlerini görebilecek ve sizlere güven duyacaktır. Aynı zamanda sitenizin sade bir tasarımı ve hızlı bir şekilde açılması çok önemlidir. Yavaş açılan siteler müşterilerin ilgisini kaybedecektir. Sitenizde markalaşmak adına kullandığınız logolar ve içeriklere dikkat etmelisiniz. Bu konuda rakiplerinize fark atmanız özgün olmanıza bağlıdır. Sizin gibi bir sürü kıyafet satan e-ticaret paketleri olduğunu unutmamanız gereklidir.

Kategori Oluşturma

İnternetten kıyafet satışı için E-ticaret sitenizin kategorileri çok önemlidir. Kıyafet satışı yapacaksınız ama hangi alanda nasıl kıyafetler satıyorsunuz? Örneğin; çocuk kıyafetleri, kadın kıyafetleri, erkek kıyafetleri kategorilerini kullanabilirsiniz. Ancak bunların içerisinde de alt kategoriler yer almalıdır. Örneğin; elbise, etek, pantolon bölümü. Kategorilerinize düzenli bir şekilde ürünlerinizin fotoğraflarını koyarak kolayca bulunmalarını sağlayabilirsiniz.

Kargo Seçimi

Kargolar sizin müşterilerinizle aranızdaki bağı kurar. Bu bağ ne kadar kuvvetliyse müşterilerinizle aranız o kadar iyi olur. Bu yüzden iyi ve güvenilir bir kargo firmasıyla anlaşmanız çok önemlidir. Kargolarda gecikmeler, ya da hasarlı ürünler müşterileriniz tarafından geri iade edilecektir. Bu durum sitenizin yarattığı atmosferi bozacaktır.

Sosyal Medya’da Çalışmalar

Günümüzde birçok kişi telefonları üzerinden hızlı bir şekilde sosyal medya hesaplarına girip saatlerce dolanıyor. Pazaryeri entegrasyonu ve Sosyal medyasını kontrol etmeyen kimse yok denecek kadar azdır. Dolayısıyla sizin sosyal medyada aktif bir şekilde bulunmanız müşterilerinize ulaşmada çok önemlidir. Çünkü bu süreçte sesinizi ne kadar geniş kitlelere duyurabilirseniz o kadar kazançlı olursunuz. Sosyal medya üzerinden bir hesap açın ve ürünleriniz düzenli olarak buralardan da paylaşın. Burada sizlere soru soran, yorum yapan müşterilerinize cevaplar vererek bir bağ oluşturun. Sosyal medyayı aktif kullanabilmek mutlaka ürün satışlarınıza artı olarak yansıyacaktır.

Kampanyalar

Çeşitli kampanyalar daima müşterilerinizin ilgisini çekecektir. Kıyafetleri bir kombin halinde satarak indirimler yapabilirsiniz. Kombinlerinizi de güzel seçerseniz müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. Belirli miktarda ürün alana kargo ücretsiz hizmeti de oldukça fazla iş görmektedir.

Mobil Kullanımı

Telefonlar herkesin vazgeçilmezi ve hızlı bir şekilde işlem yapılabilen alanlar. Dolayısıyla birçok insan siparişlerini telefonları üzerinden halledebiliyor. Sitenizin telefon üzerinden de kullanılabilir olması çok önemli bir detaydır. Bu müşterilerinize kullanım kolaylığı sağlayacak ve daha fazla kişinin sitenize uğramasında etkili olacaktır. Mobil uygulamalar üzerinden de mutlaka aktif çalışmalar yapmaya çalışın.