Canlı yayın dönemi sayesinde birçok firma ürünlerini kolaylıkla tanıtabilmekte ve geniş kitlelere sesini duyurabilmektedir. Canlı yayın programlarında ürünün kalitesi ve özellikleri bütünüyle görülür ve müşteriler daha fazla güven duyar.

Canlı Yayın Dönemi İçin Sosyal Medya Platformları

Sanal ortamda ürünleri tanıtmanın canlı yayın dönemi için en iyi yolu sosyal medya uygulamalarında bulunan canlı yayın programlarıdır. Sizler de canlı yayın programlarıyla ürünlerinizi birçok kişiye aynı anda tanıtabilir ve satış oranlarınızı arttırabilirsiniz. Canlı yayın programlarıyla müşterilerle anında kurulan iletişim sayesinde geri dönütler oldukça hızlı olmakta ve gelen yorumlarla da ürünler de değişimler yapılabilmektedir. Gelen yorumlar sayesinde firmanıza olan güven memnuniyeti yükseltmeniz sizin için son derece faydalı olur. Canlı yayın programlarında müşterilerin blog okumasına ve paylaşılan resimleri incelemesine gerek kalmadan direkt olarak ürünü görme fırsatı verilir. Böylece basit bir şekilde ürün tanıtımınızı geniş kitlelere duyurabilirsiniz.

Özellikle sosyal medya kullananların sayısı her geçen gün artarken sosyal medya üzerindeki canlı yayın programlarının mutlaka kullanılması gerekmektedir. Örneğin; instagram üzerinden birçok müşteri canlı yayınlara katılıp ürünle ilgili sormak istediklerini sorar ve birebir iletişim kurmuş olur. Canlı yayına katılanlar içinde değişik çekilişler düzenlenip katılımcı sayısını arttırabilirsiniz. Aşağıda bazı canlı yayın programlarının kullanıldığı uygulamaları yazdık.

Faydalanabileceğiniz Canlı Yayın Dönemi Programları Nelerdir?

Periscope Uygulaması

Bu uygulamayla her yerde her saniye ürünlerinizi canlı yayın açarak paylaşabilirsiniz. Takipçilerinize yapmış olduğunuz bu canlı yayınlar her an izlenmenizi ve satış potansiyelinizin artmasını sağlayabilir. Ürünün gösterimi yapıldığında müşterilerin kafasında herhangi bir soru işareti kalmaz. Örneğin, kurulumu zor ve karmaşık olan bir masanın nasıl kurulabildiği de canlı yayın ortamında anlatılabilir. Müşteriler kurmanın kolay olduğunu ve kendilerinin de başarabileceğini anladıktan sonra güvenle online alışveriş yapabilirler.

Bunun gibi bir çok yazıyı görmek için de e-ticaret kategorimize göz atabilirsiniz.

İnstagram’da Canlı Yayın Uygulaması

Sosyal medya gerçekten e-ticaret sitesi için belkemiğidir denebilir. Burada pek çok kullanıcı ürünleri rahatlıkla izleyebilir. Herkese açmış olduğunuz canlı yayına müşteriler eş zamanlı bir şekilde katılır. Anında potansiyel müşteri kitlenize ulaşmanız mümkün olur. Ürününüz ile ilgili gelen sorulara yanıtlar verebilir, müşterilerinizin düşüncelerini aktarabilir ve varsa öneriler onları da alabilirsiniz. Birebir müşterilerle kuracağınız bu bağ sayesinde uzun süreli olarak firmanızın kalıcılığını arttırabilirsiniz. Bazı müşteriler firma sahipleri kibar davrandığı için bile alışveriş yapmak isteyebiliyor. Bu işte iş ahlakı da son derece önemlidir.

Youtube Uygulaması

Youtube birçok kişinin her gün girdiği geniş bir platformdur. Buradan birçok firma ürün tanıtımlarını gerçekleştirir. Youtube’a ücretsiz olarak kaydolup kanal açabilirsiniz ve bu kanal üzerinden canlı yayınlar yapabilirsiniz. Herhangi bir kanal açmadan da canlı yayın yapabilme olasılığınız vardır. Çok abonesi olan youtube kullanıcılarıyla anlaşma yaparak onlardan ürününüzü tanıtmalarını isteyebilirsiniz. Bu sayede sesinizi daha geniş kitlelere kolaylıkla duyurabilirsiniz.

Youtube kanalı üzerinden yapmış olduğunuz canlı yayınlar kaydolmaktadır ve sonradan da izlenebilme olasılığı sunmaktadır. Bu sayede youtube üzerinde kalıcılığı da yakalamış olursunuz.

Facebook Uygulamasında Canlı Yayın

Facebook da birçok kişinin kullandığı sosyal medya platformudur. Bu ağ üzerinden canlı yayınlar yaparak müşterilerinize ulaşabilirsiniz. Bu sayede firma ve müşteriler arasında bağ kuvvetlenmiş olacak.

Twich Uygulaması Üzerinden Canlı yayın

Twich’de sosyal medya üzerinde büyük ilgi toplayan bir uygulama oldu. Birçok kişi burada canlı yayınlar açarak severleriyle buluşuyor. Bu ortamda da yine ürün tanıtılmasının yapılması pek çok kitlenin görmesini sağlar.  Burada izleyici kitlesi fazla olan kişiler de sizin ürünlerinizi tanıtabilir. Yani firma olarak bazı fenomenlerin sponsoru olmanız da sizlere kazançlar sağlamaktadır.

Görüldüğü üzere sosyal medya üzerinden ürün tanıtımları oldukça fazla yapılmakta ve faydaları da görülmektedir. Firma ve müşteriler arasında bağ kuran sosyal medya platformları satış rakamlarınızı ciddi oranda etkileyecektir. Müşterilerde her an ürüne ulaşabilme özelliği olduğundan ve güvenirlik arzettiğinden ürün siparişlerini rahatlıkla verebilmektedir. Canlı yayınlar sayesinde pek çok sosyal medya kullanıcısının rahatlıkla ilgisini çekebileceksiniz.

Henüz E-ticaret Siteniz yok ve E-ticaret paketleri hakkında bilgi almak istiyorsanız akıllı e-ticaret paketleri kategorimize göz atabilirsiniz.