Linkedin, işveren ile kaliteli ve tecrübeli personeli buluşturan, kariyer, araştırma ve değerlendirme konusunda profesyonel bir hizmet sunan sosyal medya platformudur. Linkedin platformu üzerinden ideal kitlenizi hedefleyerek onlara vermek istediğiniz mesajı doğru şekilde ve en aktif oldukları anda verebilmektesiniz. Profesyonel iş dünyasında Linkedin reklamları büyük bir ayrıcalık sağlamaktadır. Bu kapsamda kitlenizi genişletmek için Linkedin’de reklam vermek en doğru yaklaşım olacaktır. Bu yazımızda Linkedin’de reklam vermek hakkında detaylı bilgileri ele alacağız.

Linkedin Reklam Modelleri Nedir?

B2B (business to business) firmadan firmaya yapılan e-ticaret modelidir. B2B hedef kitlesi için en uygun platformun Linkedin olduğu aşikardır. Linkedin platformu günümüzde büyük bir profesyonel iş ağı konumundadır. Linkedinle ‘’Hedef kitleme nasıl ulaşabilirim? Nasıl harekete geçebilirim?’’ sorularına cevap arıyorsanız Linkedin reklamları en doğru cevap olacaktır. Linkedin reklamlarında tıklama ve görüntüleme üzerine reklam ücretlendirmelerinin de olduğu bilinmesi gereken önemli bir noktadır.

Profesyonel İş Dünyasının Buluşma Noktası Linkedin Reklamları

B2B yani firmadan firmaya yapılan e-ticaret sitesi modeli olan bu platform, firmalar için en uygun ortamı sağlamaktadır. Bu ortamı sağlayarak günümüzde büyük bir iş ağına dönüşen Linkedin’de hedef kitlenize ulaşabilmeniz için Linkedinde reklam modelleri sayısız seçenek sunmaktadır. Eğer hala Linkedin’de hesabınız yoksa hemen bir hesap oluşturarak bu büyük iş ağı ortamına adım atabilirsiniz. Böylelikle sizler için en uygun reklam modeline beraber karar vererek sizi arzularınıza ulaştıracağız.

Metin reklamları, Linkedinin üzerinde akış kısmında yer alan reklam modelidir. Hem şirket hem de profillere ait sayfaların sağ, sol ve üst kısmında görülebilmektedir. Toplamda 4 adet reklam alanı sayfa içerisinde mevcuttur. Metin reklamları sadece metne dayalı bir reklam çeşidi olduğu halde ana sayfanızı kontrol etmekte olan hedef kitleniz tarafından da ilgi çekmenizi sağlamaktadır.

İkinci reklam modeli ise banner reklamlarıdır. Burada görsel kullanımları dikkat çekmektedir. Bu türün en iyisi, iyi zamanlanmış ve kişiselleştirilmiş reklamlar olacaktır.

Bir diğer reklam modeli ise dönen reklamlardır. Dönen ilgi çekici görsellerle kitlenizi markanıza katılmaya yöneltecektir.

Her Kitleye Uygun Linkedin Platformuyla Sponsorlu Reklamlar ve Daha Fazlası

Linkedin’in bir diğer reklam modeli ise sponsorlu içeriklere sahip reklamlardır. Sponsorlu içerik türünde hedef kitleniz içerisinde bulunan kullanıcılara reklamınız, ana sayfada sıradan bir gönderiymiş gibi yer almaktadır. İlgi çekici görseller ve metinler kullanarak sizlere oldukça etkili sonuçlar kazandıracağını fark edeceksiniz. Etkileyici görsel ve metinlere yer veren Linkedin sponsorlu reklam modellerinin mükemmel avantajlar sağladığı birçok defa kanıtlanmış ve takdir almıştır.

Sponsorlu inmail, yapısal acısan oldukça etkin bir uygulamadır. Bu uygulama aracılığıyla hem reklam verenlere hem de Linkedine kullanıcılarına e-posta yoluyla erişmenize yardımcı olur. Inmail uygulamasından faydalandığınız takdirde hedef kitlenize isabetli bir şekilde erişim sağlayabilmeniz mümkün hale gelmekte. Buradaki en önemli nokta ise, Linkedin tarafından sağlanan Inmail uygulaması üzerinden kullanıcılara gönderilen mailler, spam kutusu yerine doğrudan gelen kutusuna düşmektedir. Linkedin bu noktada bile periyodik bir sistem oluşturarak kullanıcılarını düşünmüştür.

Alacağınız Etkili Sonuçlar Linkedin Reklam Maliyetinden Kat Kat Değerli

Gerekli kısımları en doğru reklam modeli ile eksiksiz olarak hedef kitlenize uygun bir şekilde doldurduğunuz takdirde reklamınız paylaşılmaya hazır hale gelir. Buradan da isterseniz reklamınızı üst düzey yöneticilere ulaştırabilirsiniz isterseniz de İK’lar ile paylaşım sağlayabilirsiniz. Böylelikle de kendi hizmetiniz için bir toplantı imkanı yaratabilirsiniz.

Linkedinde reklam modellerinin her birinde, her tıklama ve görüntüleme üzerinden özel Linkedinde reklam ücretlendirmeleri bulunmaktadır. Karşılığını kat kat alacağınız Linkedin reklam maliyeti ne kadar olursa olsun işlevine göre hesaplı olduğunu fark edeceksiniz. Bu noktada hangi reklam modellerinin amacınıza ve hedef kitlenize uygun olduğuna doğru bir şekilde karar verebilmeniz için profesyonel bir reklam ajansı ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.