Paytr Ne Demek ve Komisyon Oranları Nedir?

E-ticaret yapmak isteyen işletmeler için başarılı olabilmelerinde en önemli etken, çevrimiçi müşterilere hızlı ve güvenli ödeme seçenekleri sunabilmektir. Paytr, e-ticaret sitelerinde müşterilerin hızlı ve güvenli olarak çevrimiçi ödeme yapabilmeleri açısından geliştirilmiş olan ödeme sistemi yöntemidir.

Paytr Ne Demektir?

E-ticaret işletmelerinin müşterilere güvenli alışveriş yapabilme olanağını çevrimiçi olarak sunması gerekmektedir. Tüketicilerin en fazla tercih etmekte olduğu çevrimiçi ödeme seçenekleri arasında kredi kartı ile ödeme yapabilme seçeneği yer almaktadır. Paytr ödeme hizmeti, bankalara ayrı ayrı başvurmaya gerek duyulmadan bütün bankalardan sanal pos yöntemi ile ödeme alınmasını sağlamakta olan %100 yerli sermayeli kuruluştur.

Paytr, 2009 senesinden bugüne hizmet vermekte olup yaklaşık binlerce e-ticaret sitesinin kolay, hızlı ve güvenli şekillerde ödeme almalarını sağlamaktadır. Paytr ödeme sistemi binlerce müşteriye kaliteli hizmet vermekte olup en fazla tercih edilmekte olan bankalarla uyum hizmeti gerçekleştirerek bankalara ayrı ayrı başvurulmasına ihtiyaç olmadan hemen satışa başlanılabilmesini sağlamaktadır. Paytr ödeme sisteminin özellikleri incelendiğinde;

  • Hızlı bir şekilde gerçekleşen pos açılımı sayesinde ertesi gün ödeme alabilme,
  • Güvenli sanal pos özelliği,
  • Çevrimiçi ve hızlı başvuru yapabilme,
  • 12 yıllık sektör tecrübesi ve binlerce müşteri deneyimi,
  • Bütün ödeme kanallarını tek uyum ile sağlayabilme,
  • Güvenli, hızlı ve kolay ödeme adımları sağlama,
  • Ödeme işlemlerini e-ticaret siteleri panellerinden takip edebilme,
  • Yurtdışına ait kartlardan kur dönüşümleri ile ilgili kayıp yaşamadan ödeme alabilme,
  • Gizli ücretlerin ve sanal pos aidatının olmaması,
  • Kontrol mekanizmaları sayesinde sahtecilik unsurlarının önüne geçebilme,

Gibi pek çok özeliğe sahip olduğu görülmektedir.

Paytr Komisyon Oranları Nedir?

Paytr sanal pos hizmetlerinden yararlanmakta olan işletmeler gizli ücretler ve pos aidatları ile karşılaşmamaktadır. Ciroya ve iş modeline uygun olacak şekillerde Paytr hizmetlerinin komisyon oranları belirlenmektedir. Bu hizmetten yararlanmak istenildiğinde ilgili kurum ile iletişim sağlanarak komisyon oranları ile alakalı güncel bilgiler alınabilmektedir.

İnternet üzerinden hizmete sunulmakta olan sanal pos oranları ile fiziksel işletmelerde kullanılmakta olan pos cihazları ile ilgili bankaların belirlemiş oldukları komisyonların oranları farklılıklar göstermektedir. Günümüz koşularında sanal pos kullanımları için %1’den başlayıp %11’e kadar artış gösteren komisyon oranlarından söz edilebilmektedir. Ancak bu komisyon oranları çeşitli dönemlerde farklılıklar gösterebilmektedir.

Paytr Ödeme Nasıl Yapılmaktadır?

Müşteriler sanal mağazaları ziyaret ederek satın almaya karar vermiş oldukları ürün veya ürünleri sepete eklemektedir. Satın almaya karar verdikleri ürünleri belirleme işlemlerinin sonrasında ödeme sayfasına geçmektedir. Bu sayfada ödeme bilgileri doldurulduktan sonra ödeme sırasında Paytr’a herhangi bir üyelik işlemi gerek olmadan ödeme işlemi gerçekleştirilmektedir. Ödeme işlemleri güvenlik altyapıları tarafından doğrulanarak onaylanmaktadır.

Paytr sanal pos hizmetlerinden faydalanmakta olan sanal mağazalar ödemelerini hemen ertesi gün alabilme avantajına sahip olabilmektedir. Paytr sanal pos hizmetlerini kullanmakta olan e-ticaret firmaları yapmış oldukları satışların ödemelerini alabilmek için günlerce beklememektedir. Satışlarını gerçekleştirmiş olan sanal mağazalar ertesi gün ödemelerini banka hesaplarından tahsil edebilmektedir.

Paytr pos hizmetlerinin anlaşmalı olduğu bazı ödeme kanalları yer almaktadır. Bunlar; Maximum, CardFinans, Advantage, Paraf, Bonus, Axess ve World şeklindedir.

Paytr Sanal Pos Hizmetleri İçin Başvuru Nasıl Yapılmaktadır?

Paytr ödeme çözümleri ve sanal pos hizmetleri 12 seneden beri, gelişmekte olan teknolojilerle uyumlu olarak güçlenen ödeme altyapısı hizmetleri sunmaktadır. Dijital yenilikler doğrultusunda sürekli şekilde optimize etmiş oldukları ve geliştirdikleri kontrol ve yazılım mekanizmaları, çevrimiçi mağazalarda firmaların güvenli şekilde alışveriş yapılması teminatını vermelerini mümkün hale getirmektedir.

Paytr sanal pos hizmetlerinden yararlanmak istenildiğinde bankalara ayrı ayrı başvuru yapılmasına gerek kalmamaktadır. En fazla kullanılmakta olan bankaların sanal pos hizmetleri Paytr sayesinde toplu şekilde alınabilmektedir. Başvuruda bulunmak için Paytr sitesine giriş yaparak; işletme adınızı, işletme türünüzü, telefon ve e-posta bilgilerinizi girerek ön başvuru oluşturmanız mümkün.